Sleduj nás

Vyslechne TJ Dillashaw Cejudovo volání, nebo se prvně dočká Johnson odvety?

Vyslechne TJ Dillashaw Cejudovo volání, nebo se prvně dočká Johnson odvety?
Nový šampion v muší váze se rozhodně netají svými ambicemi. Henry Cejudo usedl na trůn po dlouholetém šampionovi Demetrious Johnsonovi a teď jeho ambice míří zase o stupínek výš. Cíl je jasný - bantamová váha a TJ Dillashaw

„Chci ten zápas! Mířím nahoru a nehodlám se zastavit. Věřím ve své schopnosti a věřím, že Dillashawa srazím,“ pravil čerstvý mistr. „Můžeme to provést v muší váze, ale já chci do bantamové, protože chci jeho titul. Vím, že ho porazím a nic víc vědět nepotřebuji,“ pokračoval.

„Cítím se připraven na bantamovou váhu. Myslím, že to je něco, do čeho se fyzicky hodím už teď. Jediné, po čem toužím, je připisovat dějiny. Proto je pro mě teď prioritou souboj se šampionem do 61,2 kilo,“ doplnil.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Zdali k tomuto souboji opravdu dojde, to bude záležet i na rozhodnutí od poraženého Demetriouse Johnsona, jenž by si dle slov prezidenta UFC Dana Whitea zasloužil odvetu. Minimálně by k tomu měl mít přednostní práva - bude-li sám chtít. „Kdokoliv může kdykoliv vystoupit ze své divize a vyzvat soupeře, jakého jen chce. Máme-li se ale držet svých pravidel, myslím si, že Mighty Mouse (jak se Johnsonovi přezdívá) by si zasloužil odvetu už jen kvůli tomu, že jedenáctkrát za sebou svůj pás obhájil. Ostatním bojovníkům byla tato šance umožněna za mnohem horších podmínek,“ připouští White.

Co se týká Cejuda, i on je s touto situací dobře obeznámen a i když přiznává, že předtím šest let neporažený šampion by si svou odvetu zasloužil, on sám by uvítal jinou tvář. „Souhlasím s tím, co nám říkají statistiky, a zároveň vím, čeho se snaží UFC docílit. Bylo by dobré, kdyby se naše hmotnostní třída dočkala nových výzev a poznala nové tváře. Myslím, že právě kvůli tomu bychom tu měli vidět i někoho jiného,“ prohlásil.


A rozuzlení? Prozatím žádné, ale v následujících dnech bychom se měli dozvědět více. Johnson je podle všeho odvetnému souboji nakloněn, avšak než bude schopný se opět postavit na nohy, to nějaký čas potrvá. Řeč je především o jeho zlomenině pravé nohy (přesněji kotníku), s níž jej prozatím čeká několikatýdenní vynucená pauza. Pak se dostaví mírná zátěž a postupně se přejde do plného tréninku. Kdyby tak přišla odveta, je možné, že bude na programu až na jaře nového roku a do té doby se toho jistě může hodně stát.

Ať už bude ovšem odpověď jakákoliv, už teď je jasné, že se budeme moct těšit na další hvězdný souboj. Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw, nebo Henry Cejudo vs. Demetrious Johnson.

Další články