Sleduj nás

Výmluva na příliš těžký kostým? Pravý boxer musí umět říct: „Podělal jsem to!“ A ne si stěžovat, líčí Mike Tyson

Výmluva na příliš těžký kostým? Pravý boxer musí umět říct: „Podělal jsem to!“ A ne si stěžovat, líčí Mike Tyson

„Fury mi vůbec neublížil, to ten těžký kostým mě vyčerpal,“ zněla jedna z pozápasových výpovědí Deontaye Wildera, který před více než měsícem pocítil první porážku profesionální kariéry. Bylo dané jednání vůbec férové?

„Nikdy v životě jsem neměl snazší zápas,“ reagoval Gypsy King, jenž se nyní hřeje na trůnu těžké váhy federace WBC. Wildera usmrtil novou taktikou, kterou piloval pouhé tři měsíce. Jen málokdo s takovým jednoznačným průběhem mohl počítat, a možná i proto začal jindy obávaný alabamský knokautér hledat nečekané slovní výkrutky.

„Pokud prohrajeme, vždy hledáme výmluvy, tak už to chodí,“ dostával se ke slovu Mike Tyson. „Vždy si řeknete: ‚Nemohl jsem přece prohrát, za tím musí být něco víc! Někdo se mě snažil podvést nebo okrást.‘ Takhle to ale nefunguje. Člověk si musí uvědomit, že i prohra je jistou formou vzdělání. Prohráváme, abychom se učili,“ vysvětloval dřívější „Nejděsivější muž planety".


Nakonec se Wildera i zastal, rozhodně svou výmluvu ale neměl tahat na veřejnost. „Možná ho ten oblek opravdu připravil o část energie, jenže my musíme být schopni přijmout naše chyby a postavit se jim čelem. Musíme si říct: ‚Hej, podělal jsem to, lepší vyhrál.‘“

Zdali má Wilder nějakou šanci v trilogii, to bude prý záležet na jeho přístupu. „Deontay musí nejprve porazit sám sebe a své vlastní ego a teprve pak se může zaměřovat na trénink, do kterého musí vložit veškerou svou energii,“ domnívá se muž, který se stal historicky nejmladším šampionem těžké váhy. Další články