Sleduj nás

Volkanovskiho trenér hodnotí špičku lehké váhy UFC a upřímně přiznává, koho se tam bojí

Volkanovskiho trenér hodnotí špičku lehké váhy UFC a upřímně přiznává, koho se tam bojí
Alexander Volkanovski podstoupí v rámci pérové váhy ještě jednu obhajobu a potom se konečně vydá o divizi nahoru.


Ačkoliv se na to Volkanovski dívá s nadhledem a říká, že v lehké váze žádnou hrozbu necítí, jeho trenér je už o něco obezřetnější.

Eugene Bareman zcela upřímně prohlásil, že se jeho svěřenec se současnou špičkou bojovníků do 70 kilogramů může měřit, avšak minimálně s jedním z nich by mohl mít velké problémy. Jde o brazilského přeborníka v jiu jitsu Charlese Oliveiru.

„Než někomu čelíme, snažíme se zanalyzovat všechny jeho přednosti a povíme si, na co si dát největší pozor,“ ujal se slova Bareman.

„Myslím si, že asi všichni budou souhlasit, když řeknu, že je lehká váha nejvíce našlapaná kvalitou… Minimálně se tedy v ní nachází mnoho poměrně vyrovnaných borců, přičemž nejvíce jsou momentálně vidět asi Makhachev s Oliveirou,“ pokračoval.


„Pokud to mám předběžně zhodnotit, tak si osobně myslím, že tam Alex skvěle zapadne, protože je to ten nejvíce komplexní fighter široko daleko. A jediný, kdo se mu může rovnat, je Charles Oliveira. To je skutečně jediná hrozba, které bych se já jako trenér mohl obávat,“ uvedl.

„Se vší úctou k Makhachevovi, necítím z něho takové nebezpečí. Ano, má grappling, ale my máme skvělou obranu proti strhům a umíme ty techniky odvracet. Čistě v postoji je však Oliveira mnohem důraznější, tvrdší a nebezpečnější bojovník, a proto ho považuji za nejlepší lehkou váhu současnosti. To Makhachev v mých očích určitě není,“ zmínil se Bareman v Submission Radiu.

Islam Makhachev predikce


Uvidíme tedy, jak to bude vypadat, až se sám Volkanovski do útrob této divize vydá. Prozatím ho bude čekat ještě jeden souboj s Maxem Hollowayem, nad nímž už drží dvě výhry. Tou třetí by svou misi v rámci pérové váhy kompletně uzavřel.

Další články