Sleduj nás

Volkanovski nesouhlasí s Whitem a všemi kritiky: Máme tu nějaký bodovací systém a podle něho jsem vyhrál!

Volkanovski nesouhlasí s Whitem a všemi kritiky: Máme tu nějaký bodovací systém a podle něho jsem vyhrál!

Většina lidí si myslí, že byl na UFC 251 Alexander Volkanovski poražen. S tímto názorem však sám šampion zřetelně nesouhlasí.

Australský mistr z divize pérové váhy, který má za sebou první úspěšnou titulovou obhajobu, se hájí tím, že všichni z nás sledovali zápas z jiného úhlu pohledu.

Abychom se však mohli vžít do role bodových sudích, museli bychom si všímat nejenom strikingu, ale všech aspektů boje. A právě v tomto ohledu údajně držel šampion trumfy.

Alexander Volkanovski prohrál v UFC

„Lidé se mohou pozastavovat nad knockdowny, ale všichni stále zapomínají, že tu je nějaký bodovací systém. A pokud víte, jak tento systém funguje, pak také víte, proč jsem vyhrál,“ dal se do vysvětlování Volkanovski.


Ten se dokonce divil, že i Dana White považoval za vítěze Hollowaye, což se nebál na plná ústa říct. „Dost mě to od něj překvapilo,“ pravil Alex na adresu šéfa UFC. „Myslím si, že to od něj nebylo správné… Ale zase na druhou stranu všichni mají právo projevit svůj názor,“ podotýkal.

Alexander Volkanovski a Dana White se nepohodli v UFC

Bodoví sudí rozhodli 2:1 ve Volkanovskiho prospěch (2x 48-47 a jednou 47-48) a on sám to vidí úplně stejně. „Určitě je to správné rozhodnutí. Já jsem to také tak hodnotil,“ hlásil v rozhovoru pro stanici ESPN v UFC doposud neohrožený šampion, jenž se nese na devatenáctizápasové vítězné sérii.


„Prohrál jsem první dvě kola, ale pak jsem se vzchopil a makal opravdu tvrdě, abych vyhrál ta zbývající. Vždy pracuji tvrdě s maximálním odhodláním, taková je už má povaha,“ dodával Volkanovski, který se trilogii s Hollowayem údajně nebrání. Prozatím ale bude chtít, aby si jeho havajský soupeř svou šanci nejprve vybojoval.


Další články