Sleduj nás

Volkanovski je poslední rok v útlumu, ta prohra se dala očekávat, tvrdí Ortega. Obává se nejhoršího

Volkanovski je poslední rok v útlumu, ta prohra se dala očekávat, tvrdí Ortega. Obává se nejhoršíhoFoto: UFC

Dny kdysi nejlepšího zápasníka pérové váhy jsou dle Briana Ortegy nadobro sečteny.

Alexander Volkanovski byl mnohými označován za nejlepší pérovou váhu všech dob. V jeden moment mu dokonce náleželo i místo na čele prestižního pound for pound žebříčku, ale teď jako většina bojovníků v jeho věku zažívá výkonností pád, což potvrdila prohra s Iliou Topuriou. 

„Myslím si, že se to dalo očekávat. Alex poslední rok nebyl sám sebou a ta KO prohra s Islamem Makhachevem mu vůbec nepomohla. Podle mě jeho éra už skončila, ale to ještě neznamená, že by neměl být uznávám jako jeden z nejlepších v našem oboru,“ chopil se slova Volkanovskiho dávný soupeř Brian Ortega.


„Sám jsem s Alexem bojoval a vím, čeho je schopen. Vím, jak se pohyboval, když byl na svém výkonnostním vrcholu. A to, co předvedl proti Topuriovi, byla tak polovina toho, čeho byl dříve schopen…

Jak říkám, možná za tím je věk, možná to KO od Makhacheva a možná tam jsou i nějaké osobní problémy, ale Volk podle mě už nebude sám sebou,“ uvedl Ortega během mediálního dne v Mexico City, kde se už za pár dní v rámci odvety střetne s Yairem Rodriguezem. Tomu v červenci 2022 kvůli zranění podlehl na TKO.


„Myslím si, že je odveta logickým vyústěním, když vezmeme v potaz, k čemu během našeho předchozího zápasu došlo. Yaira uznávám, že na to přistoupil, teď však jdeme zjistit, kdo z nás dvou je lepší,“ pravil Ortega, který ještě nedávno randil s krásnou UFC zápasnicí Tracy Cortez, než se tento pár kvůli neshodám rozešel.

„Jdu si pro výhru a co přijde potom, to se uvidí. Nevím, jestli by dávala smysl i odveta s Alexem, jestli se do naší divize vrátí Max Holloway anebo zdali dostanu šanci zabojovat o titul. V první řadě je tu Yair, toho chci vyřešit a pak se budeme soustředit na další cíle,“ dodal Ortega.


Další články