Sleduj nás

Viktor Pešta zná dalšího soupeře! Na turnaji KSW 89 jej 16. prosince čeká bývalý šampion organizace FEN

Viktor Pešta zná dalšího soupeře! Na turnaji KSW 89 jej 16. prosince čeká bývalý šampion organizace FENFOTO: KSW

Minulý víkend proběhl další turnaj organizace KSW. Čeští bojovníci odcházeli až na jednu výjimku poraženi, a znovu se tak potvrdilo, jak obrovskou kvalitu polská liga má.

KSW akci využilo k oznámení několika zápasů, ve kterých figuruje i Viktor Pešta.

Veterán světových organizací sledoval turnaj z komentátorského křesla. Viktorovi nová role sedla a projevil při ní velký přehled i dobré vyjadřovací schopnosti. Závěr celého večera přinesl prohru jeho bývalého přemožitele Michala Martínka, kterého tvrdě ukončil Srb Darko Stosic.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Favorizoval jsem Darka, ale nečekal jsem, že to bude až tak dominantní ukončení. Ale to, že Stošič má tvrdý úder na blízko, háky, případně overhand, asi všichni věděli. I Michal. Ale prostě to tam prošlo, tak to občas chodí,“ zhodnotil souboj Viktor. Jeho samotného čeká již 16. prosince také pořádně tvrdý oříšek.

Szymon Bajor je v pětatřiceti letech extrémně zkušeným borcem, který absolvoval téměř čtyřicet zápasů. V minulosti se stal prozatímním šampionem organizace FEN, ale válčil i v japonském Rizinu nebo americké lize PFL. V KSW se rychle dostal k titulové šanci, při které ovšem narazil na neomylného Phila De Friese. Anglický vládce divize jej uškrtil pouhé tři vteřiny před koncem druhého kola, a ukázal tak Viktorovi cestu, jak na polského hromotluka vyzrát.


KSW se v příštím roce, konkrétně 17. února, opět představí v České republice. V souvislosti s tímto turnajem se také začalo spekulovat o možné odvetě mezi Viktorem Peštou a Michalem Martínkem.

Staří známí z organizace Oktagon by jistě přitáhli pozornost fanoušků. Viktor má Michalovi co vracet, protože ten mu v prvním duelu zlomil čelist. Pešta se ovšem po posledním nezdaru svého krajana zachoval kolegiálně a svoji výzvu si nechává na jindy.

„Zápas s Michalem je stále ve hře. Určitě teď ale nebudu vyzývat někoho, kdo dostal KO. Nechci kopat do někoho, kdo je dole. Michalovi přeju rychlou rekonvalescenci, musí si dát chvíli asi oraz a nechat odpočinout mozek. Až bude zpět, tak tu pořád budu,“ prohlásil Viktor, který z nedávné doby dobře ví, jaké je to se vzpamatovávat z knockoutu.


Zdroj: sport.cz, KSW


Další články