Sleduj nás

VIDEO: V Lucerně to lítalo! Vrňata tvrdě knockoutoval soupeře, Apeltauer se čestně rozloučil

VIDEO: V Lucerně to lítalo! Vrňata tvrdě knockoutoval soupeře, Apeltauer se čestně rozloučil
Lucerna 2019 přinesla jako vždy atraktivní podívanou. Už o jedenáctý ročník této skvělé akce se zasloužil Matouš Rajmont a jeho tým. Mohli jsme vidět dva titulové souboje a také rozlučku ve velkém stylu, o kterou se postaral Jiří Apeltauer. Ten se věnuje Muay Thai už od svých mladých let a jeho zkušenosti s tímto sportem se řadí k těm nejvyšším na tuzemské scéně. Vše zakončil drtivým knockoutem nesmrtelný Luboš Vrňata.

Galavečer začal formou předzápasů. Junior Samuel Apeltauer a Jakub Novotný předvedli Muay Thai, Adam Marcin a Ondřej Bursa ukázali dětský, ale bezcitný a tvrdý box. Lucerna se pomalu zaplnila a přišla tak na řadu očekávaná hlavní karta.NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Gor Harutjunjan, který má nespočet úspěchů v K1, si tentokrát zkusil box a jeho premiéra dopadla výborně. Vojtěch Končitík nepředvedl špatný výkon, ale Gor byl tím přesnějším a tvrdším v ringu. Vše vygradovalo po třetím počítání Končitíka, kdy rozhodčí bitvu ukončil. Na řadu přišlo K1 Štefan Sipoš vs. Tony Coufal, kde Coufal neustále tlačil a duel taktéž ukončil ve třetím kole. Právě Coufal se předvede už příští sobotu na akci UPC Underground, kde ho prověří zkušený Jan Šindelář ze Spejbl Gymu. Že je možné sportovat a především boxovat, to ve svém věku ukázali Tomáš Adámek a Vilda Farkač. Pětačtyřicetiletý Farkač Adámka výrazně neohrozil, předvedl houževnatý box, ale i tak duel skončil KO. A světe div se, opět ve třetím kole.

První titulový zápas Josef Vít vs. Tomáš Drábik v K1 se dal také nazvat bitvou Česko vs. Slovensko. Vít tlačil a zdál se být tím lepším. Drábik naopak vyčkával možná až moc. Ani finálový tlak, kdy se zdálo, že už toho má Vít plné zuby, na výsledku nic nezměnil. Další cenný skalp a ocenění pro borce z Aplik Muay Thai gymu.


Box si přišel vyzkoušet i Matúš Juráček​, který v minulosti bojoval snad už ve všech disciplínách. Proti oddanému slávistovi nastoupil ve sparťanském dresu zkušený Vladimír Idrányi. I když byl Idrányi tím lepším, snažil se tvořit a v ringu dominoval, tak podle rozhodčích i tak prohrál. Juráček slaví cenný skalp a my uvidíme, jestli se dočkáme odvety. Zde by jistě odpověděla na řadu chyb a nejasností, kterých se rozhodčí dopustili.

Po tomto duelu, který přivedl diváky do varu, bylo na řadě umístění do Síně slávy Lucerny. To si tentokrát vysloužil Rudolf Kraj. Následně přišla další ukázka boxu a veteráni Jaroslav Kubíček a Roman Kracík si nedali nic zadarmo. Méně zkušenější Kubíček padl ve třetím kole.
A bylo to tady! Jiří Apeltauer se 30. prosince 2019 rozhodl ukončit zápasnickou kariéru a nevybral si k tomu žádného nováčka. Thajský Sudsakorn Son Klinmee Aplika pořádně provětral a potvrdil, že svých 350 zápasů nemá na kontě jen tak. Ač do tohoto boje dal Jirka úplně vše, Thajec si vše pohlídal a každou chybičku potrestal tvrdým kopem. Apeltauer prohrál, ale ukázal srdce bojovníka a také to, že jeho gym má bezesporu co předávat. Uvidíme, jestli mu ring nebude v budoucnu chybět.

Pokud chce někdo vidět profesionální box, Michal Dufek je toho zárukou. Zápas, který byl vypsaný na dvanáct kol, do svého konce nedošel. I když Said Rahimi dokázal několikrát Dufka slušně zasáhnout, v šestém kole musel tento duel vzdát. Michal trefoval přesně a tvrdě.

Opravdová legenda bojových sportů, to je Luboš Vrňata. Na kontě má přes sto zápasů a tvrdé boje absolvoval už mezi prvními v Česku. Chomutovský Vrňata si však tentokrát přišel pinknout v boxu. Už v prvním kole potvrdil své kvality a tvrdou bombou uspal Pavla Ptáčka.


NEZAPOMEŇTE


První díl K.O. magazínu na stanici Sport 5 přinese ohlédnutí za Lucernou. Hosty budou Josef Vít, Michal Dufek a Jiří Apeltauer. Pořad startuje ve středu 8. ledna od 20:15.

Další články