Sleduj nás

Video: Takto se kácí stromy! Ve fackování se utkali dva hromotluci. Jeden už nevstal

Video: Takto se kácí stromy! Ve fackování se utkali dva hromotluci. Jeden už nevstalFoto: Power Slap

Nechat si dát dobrovolně ránu od těžké váhy? To by snad mohl jenom blázen. V organizaci Power Slap se od vás ale nic jiného nečeká.

Rozjetá fackovací show, jejíž architektem je známý byznysmen Dana White, k dnešnímu dni stále čítá zranění ze svého posledního turnaje ve Vegas. Na akci zvané Power Slap 4 došlo k několika knokautům, které nepochybně potěšily fanoušky tohoto bizarního sportu. Na druhou stranu ale opět pořádně zabrnkaly na nervy neurologům, co mají obavy o lidské zdraví.

Kromě pádu bývalého šampiona AyJay „Static“ Hintze, který mimochodem inkasoval podobně tvrdé KO, se do říše snů také odebral pětadvacetiletý Cody Wallo, jemuž byl soupeřem bývalý hráč amerického fotbalu Kalani Vakameilalo.


Jedna rána a bylo po všem

Kolikrát tu máme souboje, kdy oba zápasníci vyšlou tři facky, kterými soupeře neukončí, a tak je verdikt o vítězi ponechán na bodových rozhodčích. Takovýto scénář můžeme očekávat spíše u nižších váhových kategorií, což rozhodně nebyl náš případ.

Tentokrát jsme se přesunuli do supertěžké váhy, tedy 120 a více kilogramů, a hned všem mohlo být jasné, že jakákoliv rána může být smrtící. A také že byla.


Hod mincí rozhodl o tom, že jako první bude začínat Kalani Vakameilalo, jenž má dominantní pravou ruku. Ta si dala dvě cvičná máchnutí, přičemž napotřetí již udeřila naostro. Otevřená dlaň ruky úplně přesně zasáhla svůj cíl, který se skácel k zemi jako domeček z karet. Cody Wallo ani nedostal šanci tento úder svému soupeři nějak oplatit, vzhledem k tomu, jak dlouho ležel na zemi, dost možná zapomněl, že se nějakého turnaje vůbec účastnil.

Tempo nabírá na obrátkách

Doposud nejtvrdší knokauty padaly v divizích polotěžké, těžké a supertěžké váhy, což je asi logické. Právě tuto bizarní show ale fanoušci milují a minimálně v Americe ji dle Dany Whitea sledují dokonce již statisíce lidí. Vzhledem k takto enormnímu zájmu má růst i počet galavečerů.


„Už teď máme větší čísla jak NFL, NHL nebo NBA, a proto chceme z fackování udělat regulérní sport, který bude fungovat na podobném principu jako UFC. Každý víkend se bude konat turnaj v jiném městě, čímž ještě navýšíme už tak vysoký zájem,“ pověděl White na tiskové konferenci.​


Další články