Sleduj nás

VIDEO: Fury a Usyk poprvé tváří v tvář. Nadávky a zloba: Sežeru tě, nemáš na mě! křičel britský obr

VIDEO: Fury a Usyk poprvé tváří v tvář. Nadávky a zloba: Sežeru tě, nemáš na mě! křičel britský obrFoto: DAZN

Tyson Fury a Oleksandr Usyk mají za sebou první staredown a ten byl pořádně intenzivní.

Už je to oficiální. Všechny zúčastněné strany potvrdily, že 17. února příštího roku dojde k velkému sjednocujícímu souboji, který poprvé od dob vlády Lennoxe Lewise určí nezpochybnitelného šampiona v těžké váze boxu.

Pokud jste si mysleli, že Tyson Fury vezme zpátečku a po šarádě s Francisem Ngannou si teď nebude tolik vyskakovat, pak jste byli na omylu. V momentě, co začala tisková konference, rozjel britský obr takovou „one man show“, během níž zahrnul svého ukrajinského soupeře celou řadou nadávek a posměšků.


„Podívejte se na toho chlapečka, toho hnusného, malého muže. Přišel si pro nášup a také ho dostane!“ křičel Fury na Usyka za dozoru ochranky. „Čeká tě KO! Slyšíš? S tou náušničkou v uchu vypadáš jako holka. Takový výprask, co na tebe čeká, jsi ještě nedostal!“ hrozil svému protivníkovi.

Usyk není prvotřídní angličtinář, a tak mu mnohé výrazy mohly utéct, ale to podstatné pochytil. „Bla, bla, bla. Nechte ho, ať si říká, co chce. On mluví teď, já budu mluvit v ringu. Hlavně se pořádně připrav, ať čelím tvé nejlepší verzi,“ odvětil svému britskému sokovi, v jehož moci je zelený opasek těžké váhy WBC. Narážel tak na jeho slabý výkon z říjnového klání s Predátorem Ngannou.


„Neboj se, já se připravím!“ reagoval Fury pohotově. „Už je to 24 let, co jsme tu naposledy měli sjednocující souboj, my dva jsme tedy vyvolení, ale vyhrát může jenom jeden. Budu to já. Je mi souzeno, abych byl jednomyslným králem. Slyšíš? Sežeru tě zaživa a potvrdím, že jsem jediný král těžké váhy boxu!“ věří si.

Nyní už vše záleží na samotném osudu. Pakliže se ani jeden z účastníků nezraní, diváci se v únoru dočkají velké bitvy, která určí nejlepšího boxera z nejvyšší hmotnostní kategorie současné generace. Tyson Fury dokonce hovoří o tom, že půjde o nejlepšího boxera těžké váhy všech dob, ale toto přirovnání je vzhledem ke kvalitě, jakou předchozí generace boxerů oplývala, poněkud zcestné.


Další články