Sleduj nás

Věra Mikulcová: Jedu na tom celý život, vždyť se na mě podívejte! Teď chystám svatbu

Věra Mikulcová: Jedu na tom celý život, vždyť se na mě podívejte! Teď chystám svatbuFoto: Fitness Factory Jihlava

Vůbec se nedá se popřít, že je Věra Mikulcová je nejvýznamnější českou kulturistkou.

Pro dosažení svého svalnatého vzhledu se však nevydala přirozenou cestou, ale dlouhodobě používá anabolické steroidy, což nikdy neskrývala a o této problematice vždy otevřeně hovořila.

"Ani si nepamatuji, jak dlouho už na tom jsem, je to tak dávno, že už to ani nevím," vtipkovala tentokrát v rozhovoru pro eXtra.cz.

Věra Mikulcová je sportovkyní tělem i duší. Kulturistika je její celoživotní vášní a sportu věnovala mnoho. Jak přiznala v rozhovoru, v mládí se chtěla neustále zlepšovat, a proto sáhla po anabolických steroidech, které používá již řadu let. Svého rozhodnutí nelituje a zdůrazňuje, že své zdraví má pod kontrolou.

"Už ani nevím, jak dlouho to používám, je to opravdu dávno. Když se věnujete vrcholovému sportu, musíte na sobě tvrdě pracovat. Kulturistika mě baví. Když jsem začínala jako juniorka, byla jsem naturální. Pak jsem si ale uvědomila, že to chci dělat naplno, a rozhodla jsem se pro tuto cestu," vzpomíná na své začátky.


Věra je pod lékařským dohledem a zdravotní rizika ji nikdy neděsila. "Nemám strach, protože si myslím, že to mám v hlavě srovnané. Kulturistice se věnuji přes dvacet let a když se na mě podíváte, neustále zlepšuji kvalitu svalů, i když velikostně se nezvětšuji. Ze zdravotního hlediska jsem pod pravidelnou kontrolou," říká Mikulcová.

Má velké plány do budoucna. "Letos jsem v objemové fázi. Příští rok bych chtěla opět na závody, ale uvidíme, které budou. Nejvíc bych chtěla zkusit nominaci na Olympii, pokud bude. Chci se neustále zlepšovat a dosáhnout něčeho významného. I když nějaké závody vyhrajete, nikdy nejste úplně spokojení," přiznává s úsměvem. Nabídky na zápasy však důsledně odmítá.

Život bez cvičení si už nedokáže představit. "Myslím, že to už není možné. Pro mě je to jako droga, ale myslím si, že je to dobrá droga. I kdybych už nezávodila, určitě bych dál cvičila a předávala své zkušenosti dál," uvedla při křtu své nové knihy "Příběh kulturistiky," ve které popsala své životní vzestupy a pády.


Mikulcová stále častěji dostává nabídky na zápasy, ale potenciální soupeři mají smůlu. "Rozhodně ne. Už mi je přes čtyřicet a bojové sporty jsou velmi náročné na klouby a vazy. Myslím, že kdybych se do toho pustila, tak bych to dělala na 100 % a pravděpodobně bych se zranila. Kdybych byla mladší, tak kdo ví. Teď chystáme svatbu," zakončila se smíchem.


Další články