Sleduj nás

Fitnesska Seidlová: Chci úspěchy, ale nejtěžší je zůstat ženou!

Fitnesska Seidlová: Chci úspěchy, ale nejtěžší je zůstat ženou!FOTO: Fitness Factory Jihlava

Kristýna Seidlová, členka prestižního týmu Extrifit a významná soutěžní závodnice v kategorii Weelens Fitness, právě prochází náročným obdobím ve své kariéře.


Závodí v kategorii, kde hraje osvalení rozhodující roli, a nyní se věnuje intenzivnímu posilování pod vedením uznávaného českého kulturisty Lukáše Osladila.

Její tréninky se stávají stále náročnějšími a intenzivnějšími, často dosahují maximální hranice její vytrvalosti.

Seidlová si je plně vědoma těchto výzev a bere je s nadhledem. Zároveň však klade velký důraz na udržení své ženskosti, což pro ni zůstává prioritou.

Je si vědoma, že soutěžní svět je plný žen, které mohou být ochotny obětovat svou ženskou podstatu ve prospěch svalnaté postavy, a Kristýna na toto myslí, i když vstupuje na soutěžní pódium.


„Není to jednoduché. Chcete vypadat dobře v závodě, ale zároveň si musíte udržet tu ženskost. Člověk dokáže lehce sklouznout a pak už to na sobě nevidí. Hledám ty turnaje, kde mohu uspět bez toho, abych byla přestřelená.“

Není pravda, že se ženy při posilování stávají "muži"

"Ženy mají tendenci vytvářet svalovou hmotu pomaleji a v menším množství než muži kvůli nižším hladinám testosteronu. To znamená, že většina těch, které se věnují posilování, nemá za cíl získat velké svaly, ale spíše zlepšit svou fyzickou kondici, sílu a celkové zdraví.

Ženy, které se aktivně věnují cvičení, mohou vidět změny ve svém tělesném složení, což zahrnuje zvýšení svalové hmoty a snížení tělesného tuku. To může vést k větší definici svalů a tvarování těla, ale ne nutně k "mužskému" vzhledu.


Výsledky tréninku jsou silně ovlivněny tím, jaký má jedinec cíl. Pokud žena chce zůstat štíhlá a získat jen trochu svalového tonusu, může trénovat jinak než ta, která chce aktivně soutěžit v kulturistice. Trénink a stravovací návyky se mohou přizpůsobit těmto individuálním cílům."

Podívejte se také na nedávný rozhovor, kde Kristýna sdílí své myšlenky a pohledy na tuto problematiku.

Zdroj: ExtrifitDalší články