Sleduj nás

Vémola: Třicet let tvrdě dřu a pak by mě zastavil šťastný úder? Tomu prostě nevěřím, ne proti Véghovi!

Vémola: Třicet let tvrdě dřu a pak by mě zastavil šťastný úder? Tomu prostě nevěřím, ne proti Véghovi!

Již za pár okamžiků bude Karlos Vémola stát tváří v tvář životní zkoušce, na níž se připravoval několik posledních let. I z hlediska dalšího vývoje jeho kariéry je pro něj výhra nesmírně důležitá a on je kvůli ní ochotný jít až za hranice lidských možností.

„Jsem v životní formě a jsem připravený tak, jak jsem ještě nikdy nebyl. Teď to musím jenom ukázat. Já se pro tento zápas narodil. Výhra pro mě znamená úplně všechno!" potvrzuje český Terminátor jen pár chvil před očekávanou bouří.

Karlos si ke své přípravě vybral pouze ta nejlepší jména, která by mohla okopírovat Attilův styl boje. Spároval se dokonce i s takovým Darrenem Tillem, jenž patří mezi přední zápasníky v UFC. I z tohoto důvodu logicky nevidí způsob, jak by ho jeho slovenský protějšek mohl ohrozit… pokud tedy nepřijde například nějaký „lucky punch“ (šťastný úder).


„Na náhody nevěřím. Tohle je tvrdě vydřených třicet let práce a nebylo by to ani spravedlivý, kdyby tam padl nějaký jeho lucky punch. To by se ani nemohlo stát. Nebo mohlo, ale nemrzelo by mě to tolik, jako když jsem například prohrál s Ronnym Markesem (2011), to mě dodneška se*e, protože ten člověk mě fakt porazil. Naházel, vybodoval, to nebyla náhoda a pořád si to vyčítám. Tohle se s Véghem nestane, nevěřím tomu,“ popíral Vémola v rozhovoru redakce isport.cz, že by mohlo přijít něco nečekaného.  


Pokud by ale přeci jen přišlo, odvety s Attilou by se prý nedočkal. „Végh něco dokázal před šesti lety a dodnes z toho žije, byl šampionem Bellatoru. Potom už neudělal nic. Nic! Neporazil nikoho významného, měl plno proher, prostě nic. Kdyby mě náhodou porazil, bude z toho zase žít až do konce života. Že porazil Karlose Vémolu v Zápase století. Proč by riskoval? Já takový nejsem. Taky bych mohl pořád dokola zmiňovat, že jsem se před deseti lety jako první Čech dostal do UFC. To zmiňují lidi, protože to tak je, ale já každý rok žiju z toho, že doručím nějakou jinou výzvu. Jedu dál. Nežiju z minulosti, Végh ano,“ rýpnul si do svého soupeře.

Další plány zůstávají stejné. Nejprve operace ruky, pak titul ve střední váze Oktagonu a pak už by konečně mohla přijít nějaká kýžená nabídka ze zahraničí. Nejlépe však z UFC, které dodnes zůstává Karlosovým hnacím motorem.

„V první řadě půjdu po zápase s Attilou na operaci, takže uběhne dlouhá doba. Poté chci titul ve střední váze. Co bude potom, nikdo neví. Ale ta vize UFC není něco, co teď potřebuju. Jen k tomu musím dojít, protože jsem to slíbil. Jestli to bude za dva měsíce, za rok, za pět let, to nehraje roli, ale musí to být, abych doručil vše,“ dodával pro isport.cz český Terminátor, jenž připomínal především svoje zranění ramene, které ho limitovalo zejména ve fyzické přípravě. Pro duel s Véghem si však najal tu nejlepší péči, aby mohl být co nejvíce fit.Další články