Sleduj nás

Vémola: Bolest je symbolem dnešních vrcholných sportů. Kdybych ani já netrpěl, nepatřil bych mezi nejlepší

Vémola: Bolest je symbolem dnešních vrcholných sportů. Kdybych ani já netrpěl, nepatřil bych mezi nejlepší

Lvi žerou první - tak zní název Karlosovy nové knihy, která vypovídá o náročném životě člověka, co se vydal dráhu bojových umění. Jako každá jiná cesta, i tato má své slasti a svá úskalí, avšak stále platí, že čím více pro svou práci obětujete, tím více ovoce můžete sklízet.

„Chtěl jsem se být maximálně otevřený, ta knížka je pro všechny fanoušky. Snažím se v ní lidem ukázat celý příběh a celou tu cestu. Je to o tom, že jsem někde začínal, trápila mě různá zranění, různé starosti a další různé životní události. Rád bych fanouškům přiblížil ten sport zase nějak jinak, protože se na nás před pěti lety všichni dívali jako na barbary, co si rozbíjí hubu v kleci. Tak to ale rozhodně není, my jsme sportovci, my tomu obětujeme opravdu hodně - rodinný život, zdraví, dietu, disciplínu nebo zaměstnáni. A to chci, aby ti lidé viděli, což si myslím, že uvidí právě v této knížce,“ vysvětloval slavný český Terminátor nejen obsah, ale také i důvody vzniku svého tištěného díla.


Všeobecně však platí, že máte-li být ve svém oboru úspěšní, musíte mu obětovat většinu svého času. Teprve až tvrdá práce a neustálé úsilí nás liší od ostatních. „Bolest je jedním ze znaků dnešních vrcholných sportů. Kdybych ani já netrpěl, nemohl bych patřit k těm nejlepším. Je ovšem fakt, že před spaním užívám prášky na bolest. Stal se z toho zlozvyk. Po každém tréninku jsem naprosto rozbitý, někdy z toho až přicházím o hlas. Nejsem si jistý, jak dlouho takhle budu moct fungovat. Tělo může jednoho dne zavelet a pak konec,“ doplňoval třiatřicetiletý zápasník v obchodním centru Flora, kam dorazily na křest jeho knížky spousty fanoušků.


S Karlosem Vémolou se v akci znovu setkáme už 6. dubna na Night of Warriors v Liberci. Soupeřem mu nebude nikdo jiný než dlouho vyhlížený francouzský bojovník Prince Aounallah.


Další články