Sleduj nás

Vašek Sivák: V Česku na mě nikdo nemá! Na zápas v Boleslavi se těším, pořadatelé jsou cigáni jako já, takže to tam pořádně roztočíme

Vašek Sivák: V Česku na mě nikdo nemá! Na zápas v Boleslavi se těším, pořadatelé jsou cigáni jako já, takže to tam pořádně roztočímeFoto: Real Fight Arena

Již brzy jej čeká obhajoba titulu v RFA. Vašek Sivák je ale silně nespokojený se stylem, jak je jeho zápas promován. V rozhovoru, který poskytl redakci Top-Fight, se rozpovídal o tom, co jej konkrétně trápí a také odkryl karty ohledně své budoucnosti.

Nemůžeme začít ničím jiným, než je Tvůj čerstvě ohlášený zápas pod organizací RFA. Co říkáš na svého soupeře?

Neříkám na něj raději nic. Ten kluk mě nebaví a začíná mě sr*t tím, jak říká, že při sparingu byl lepší. Podle mě ale myslel wrestling, protože v tom postoji fakt nevím, kde by to vzal.


Ale promotér Boris Marhanský mluví o tom, že si na Tebe Michal Królik věří díky společným sparingům. Jak tedy vlastně probíhaly?

Promo postavené na sparingách. To snad nemyslí vážně? To je trénink. Doufám, že teď všichni sparing partneři se mnou nebudou chtít bojovat a dělat na tom promo. Přípravné sparingy totiž nejsou boj! Na ty se nějak zvláště nepřipravujete. Někdy se může dostavit i únava, takže je člověk rád, že to odbouchá a jde si odpočinout. Hlavní je, jak se nastavíte na zápas a co v něm předvedete. Za to vás platí!


Na domácí scéně není moc jmen, které by pro Tebe mohly být výzvou. Najde se podle tebe někdo, kdo by se Ti mohl svými schopnostmi vyrovnat?

Nikdo! Ale zajímavý zápas by opravdu byl s Růžičkou a Keitou.

Další duel, ve které se ukážeš, bude v Mladé Boleslavi. Má pro Tebe tento turnaj nějaké speciální kouzlo?


Ano, pořadatelé jsou cigáni jako Já. Bude to kulturní vložka s kvalitním soupeřem z Glory, takže i dobrý boj a sportovní zážitek pro diváky, všechny srdečně zvu! Pořádně to tam roztočíme.

Budou Tě fanoušci dál vídat v KSW (v prestižní polské organizaci)?

Ano, určitě. Měl bych se ještě tento rok v KSW předvést. Líbil se jim můj výkon a mě jejich organizace a přístup. Opravdová kvalita na úrovni.


Jak se Ti zápasilo v malých rukavicích, je to pro Tebe cesta, nebo budeš raději preferovat klasický kickbox v 10oz?

Obojí je super, ale v těch malých je to větší sranda a přitahuje mě to víc. A v ONE FC to bude i třeba. Tam mířím a snažím se tomu i přizpůsobovat.

Když se tedy podíváme do budoucnosti, kde se vidíš v příštím roce? Je stále aktuální přechod do ONE FC nebo raději třeba Glory?

Obě organizace jsou super, pro mě možný cíl.

Chceš něco vzkázat našim čtenářům, kteří Ti asi jako jedinému fandí doslova do jednoho?

Děkuji všem za silnou podporu a sledujte mou cestu, jsem za vás moc vděčný. Taky klukovi, co v sobotu na Night Of Warriors vydražil mé rukavice na dobrou věc pro nemocné dítě.


Další články