Sleduj nás

Václav Mikulášek netrefil váhu o půl kila! Bral jsem těžká antibiotika, uvedl na vysvětlenou

Václav Mikulášek netrefil váhu o půl kila! Bral jsem těžká antibiotika, uvedl na vysvětlenouFoto: RFA

Turnaj RFA 15 je za dveřmi, a tak nás dnes čekalo tradiční vážení. Všichni zúčastnění se do limitu dokázali vejít, až na jednoho hříšníka. Tím byl Vašek Mikulášek, který ale nabídl pochopitelnou omluvu.

Galavečer, který se uskuteční v bratislavské Hant Areně, má jako hlavní zápas naplánován duel mezi Horínkem a Mezhidovem. Titulový souboj v lehké váze doplní dalších deset zápasů, ve kterých se představí známá jména jako Sebastian Fapšo, Alexandr Butenko nebo Václav Mikulášek. Posledně jmenovaného čeká premiéra v organizaci, při které změří síly s Gabrielem Törökem. Očekávaný střet se ovšem po vážení ocitl v ohrožení, protože „Baba Jaga“ minul dohodnutou váhu osmaosmdesát kilogramů o rovných padesát deka.

„Bohužel jsem převážil o 500 gramů. V přípravě jsem bral těžký antibiotika a tak dále. Neberu to jako výmluvu, omlouvám se soupeři i svému týmu. Doktoři však řekli, že už by nebylo chytré dále shazovat, což chápu, protože vím, jak jsem na tom byl. Stalo se mi to poprvé a naposledy, že jsem nesplnil váhu. Slibuju! V sobotu předvedu skvělý výkon. Ještě jednou se omlouvám. Určitě všichni víte, jak vždycky dělám váhu. Momentálně to však nešlo,“ vysvětlil Vašek na svých sociálních sítích.


K nesplněnému limitu se vyjádřil i šéf organizace Boris Marhanský. Promotér svého bojovníka nijak nepranýřoval, ale finanční postih mu pochopitelně neodpustil. Nakonec vyzdvihl jiného borce, který se s váhou popral nejlépe v kariéře.

„Máme po vážení a všichni bojovníci dokázali splnit limit, až na Vaška Mikuláška, u kterého jsme problémy trochu čekali. Už pár týdnů zpátky nás požádal o posunutí limitu na devadesát kilogramů. Nakonec se to dohodlo na osmaosmdesát, ale půl kila měl přes. Gabo Török ten zápas i tak přijal. Vašek musí zaplatit pokutu 20 % z výplaty. Ještě bych chtěl pochválit Sebastiána Fapša, který poprvé udělal váhu úplně vysmátý a věřím, že udělá skvělý zápas,“ reagoval Marhanský na YouTube kanále RFA.Další články