Sleduj nás

V Oktagonu mi skončila smlouva a KSW byl můj sen již od puberty! vysvětluje Matúš Juráček přestup ke konkurenci

V Oktagonu mi skončila smlouva a KSW byl můj sen již od puberty! vysvětluje Matúš Juráček přestup ke konkurenciFOTO: OKTAGON MMA

Populární vtipálek bude žluto-černé organizaci chybět. Matúš Juráček se jako další domácí bojovník vydá zkusit štěstí do největší evropské MMA ligy. Premiéra jej čeká již zanedlouho v Liberci.

Víc něž tři roky věrné služby jsou u konce. "Slávista" během nich stihl v Oktagonu šest zápasů a hned pětkrát odcházel jako vítěz. Jediný, kdo si na něj přišel, byl ostřílený matador Alex Lohoré. Matúš naopak zvládl porazit taková jména, jako jsou Boráros, Pukač nebo Primera. Bohužel, Juráček se velkého uznání za své výkony nedočkal. Fanoušci jej kritizovali kvůli „špatnému“ atraktivnímu stylu založeném na pohybu a dobré obraně. Uvidíme tak, zda se "Slávistovi" podaří uhranout náročné publikum u našich severních sousedů.

Na premiéru Matúš nebude čekat dlouho. Do akce půjde již 17. února v rámci turnaje KSW 91, který se odehraje v Liberci. Právě lokace je podle devětadvacetiletého bijce jedním z důvodů, proč laso KSW začalo svištět právě okolo něho.


„Myslím, že jejich expanze je důvod, proč mě oslovili. Vědí, že fanoušci v Česku mě znají, na moje jméno nějak slyší. Myslím, že i to hrálo roli v tom, že jsem tu nabídku dostal. Soupeře už znám, měl v KSW několik zápasů, ale nejsem v žebříčcích KSW natolik zběhlý, takže nevím, na jakém místě se zrovna nachází. Je to ale těžký soupeř. V KSW budou všichni soupeři těžcí," prozradil Matúš v rozhovoru, který poskytl ruik.

Polská organizace zatím svoji nejnovější posilu oficiálně nepředstavila, ale určitě se tak stane v nejbližších dnech. Stejně se dozvíme, na koho Juráček při své premiéře narazí. "Slávista" navíc nevyloučil ani návrat do Oktagonu, který bude mít v létě turnaj na stadionu jeho milovaného fotbalového klubu. Bojovat v zaplněném Edenu by pro každého fanouška "sešívaných" byla absolutní bomba a splnění snu. Teď je ovšem aktuální nová výzva v KSW.


„Je pro mě velká čest, že mi taková organizace dala takovou nabídku. KSW sleduju od dětství. Od útlého věku, kdy jsem začal s bojovými sporty. V Oktagonu mi skončila smlouva a KSW přišlo s nabídkou. Samozřejmě mě to mrzí kvůli tomu Edenu, ale nikde není psáno, že bych se tam už nikdy neukázal,“ nepálí Matúš velmi prozíravě mosty.


Další články