Sleduj nás

Usyk: Na těžkou váhu jsem opravdu lehký, nemůžu v ní zůstat, nepatřím tam

Usyk: Na těžkou váhu jsem opravdu lehký, nemůžu v ní zůstat, nepatřím tamFOTO: TOP RANK

Oleksandr Usyk se rozhodl, že jakmile podstoupí povinnou odvetu s Tysonem Furym, tak se vrátí zpátky do křížové váhy, kde se pokusí znovu stát nesporným šampionem.

Skoro to zní až potupně, že si to nějaká křížová váha napochodovala do nejvyšší hmotnostní divize, kde si poradila s největšími tamními bestiemi, ale vesměs tak nějak to skutečně je. Oleksandr Usyk chtěl překonat sám sebe a nesmazatelně se zapsat do historie, a tak si jednoho dne začal hrát s myšlenkou, že začne pořádně jíst a pokusí se vyzrát na těžkotonážní špičku.

Pohledem na soupeře, které před sjednocující bitvou dostal, by se dalo říct, že to byla vskutku trnitá cesta. Derek Chisora je nekompromisním bijcem s jedním z netvrdších úderů v divizi a Anthony Joshua byl dle mnohých jedním z nejlepších boxerů světa. Oba dva je Usyk zdolal na body, a to si pak ještě poradil s rozjetým Britem Danielem Duboisem, od něhož dostal nepříjemný úder na spodek.

Teď má ukrajinský šampion před sebou poslední úkol, a tím je naplnit podmínky smlouvy, jež ho váží k odvetě s Tysonem Furym, která se uskuteční 21. prosince v Rijádu. Následně (za předpokladu, že Furyho porazí i podruhé) sice obdrží rozkazy od jednotlivých federací, aby své opasky obhajoval proti povinným vyzývatelům, ale na to se jim Usyk z vysoka již vykašle. Své pásy uvolní a vydá se zpátky do své optimální váhové kategorie.

„Takový je plán, takový je plán,“ řekl dvakrát za sebou Usyk v Three Knockdown Rule podcastu. „Víte, tahle mise do těžké váhy pro mě není zrovna tak růžová, jak by si mnozí mohli myslet. Není to má přirozená stavba těla, nutí mě to se přejídat, zásobovat se suplementy a já to prostě nezvládám kombinovat s přípravou, která je úplně jiná. Jíst třikrát denně, prolévat to vodou, přidávat proteiny, banány, je to prostě hodně jídla. Necítím se v těžké váze dobře, jsem na ni moc lehký,“ vyjasnil Usyk, proč by rád učinil krok zpět. 



Další články