Sleduj nás

Usyk je tak snadný soupeř, že na něho nemusím ani trénovat, vysmál se Fury a prozradil, kdy nejpozději dá KO

Usyk je tak snadný soupeř, že na něho nemusím ani trénovat, vysmál se Fury a prozradil, kdy nejpozději dá KOFoto: Top Rank

Tyson Fury pravděpodobně již zahojil všechny rány z loňského října, které se objevily po jeho neslaném výkonu proti Francisi Ngannouovi, a nyní je opět plný sebevědomí.

Velmi očekávaná bitva o všechny pásy těžké váhy dostala nový termín. Poté, co si Gypsy King na tréninku způsobil ošklivý cut nad pravým okem, se jeho zápas přesunul na sobotu 18. května. Z času navíc bude britský obr nepochybně profitovat, protože ještě loni v říjnu měl v duelu s kamerunským Predátorem Francisem Ngannouem viditelnou nadváhu.

Pokud ovšem odhodíme veškeré vizuální předsudky stranou, je Gypsy King toho názoru, že na někoho, jako je Oleksandr Usyk, trénovat ani nemusí. Trénuje prý hlavně pro vlastní zdraví. Na to, aby porazil nějakou malou střední váhu z Ukrajiny, žádnou přípravu nepotřebuje.


„Tohle je přesně ten typ zápasu, kde bych se nebál říct, že na něj nepotřebuji žádnou extra přípravu. Jsem profesionální atlet a vím, jak si poradit s určitými druhy soupeřů. Když byl Wilder ještě ve formě, to bylo něco jiného, tam jsem potřeboval dvanáct týdnů regulérní přípravy, na všechny ostatní mi stačí čtyři. Usyka ale sfouknu i pouhým pohledem,“ naparoval se Fury.

Že by mohl prohrát, to si vůbec nepřipouští. „Myslím si, že je větší šance, že mě dřív srazí vlak, než že mě vypráší nějaká střední váha, která má navíc homosexuální sklony,“ odpovídal Fury, který tak narážel na Usykovu náušnici.


„Myslím si, že nejpozději do sedmého kola bude hotovo. Bude to tvrdé a přísné KO, které mi přihraje do vlastnictví všechny pásy těžké váhy. Nejpozději v sedmém kole ho ukončím,“ řekl Fury v pořadu The Stomping Ground.

S ohledem na říjnovou blamáž v duelu s Francisem Ngannouem se Gypsy King v žebříčku těžké váhy dle serveru BoxRec propadl až na čtvrté místo. Před ním se nachází Oleksandr Usyk, Anthony Joshua a Joseph Parker. Po novém roce se mu však sebevědomí vrátilo zpátky a hned v květnu uvidíme, zdali mu to přihraje na konto i další cenné vítězství.


Další články