Sleduj nás

Usyk: Fury je velký boxer, ovšem s malým srdcem. Hodně se bojí mě i prohry

Usyk: Fury je velký boxer, ovšem s malým srdcem. Hodně se bojí mě i prohry FOTO: TOP RANK

Oleksandr Usyk byl tázán, jaký je jeho názor na Tysona Furyho. S rukou na srdci odpřisáhl, že jak je to skvělý člověk, tak se bohužel vyhýbá určitým výzvám.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Obě těžké váhy se spolu měly utkat už letos v dubnu, jenže jednání ohledně jejich vzájemného zápasu ztroskotala na dohodě ohledně financí, a tak z velké sjednocující bitvy nakonec nic nebylo.

Jak Usyk, tak i Fury jsou nyní postupně tlačeni do povinných obhajob, což znamená, že i kdyby najednou našli společnou řeč, tak si na další takovou příležitost slušnou řádku měsíců počkáme. A toho lituje zejména Usyk, který už není nejmladší a s každým dalším rokem cítí, jak ztrácí své schopnosti.


„Neříkám, že jsem nějaký dědek, to v žádném případě, ale už na sobě začínám cítit, že abych dosáhl optimální formy, musím do toho dávat něco více. Své tréninky si musím lépe rozplánovat a zároveň kladu větší důraz na odpočinek,“ řekl ukrajinský bojovník, jenž v lednu oslavil šestatřicáté narozeniny.

„Jaký je můj názor na Furyho? Jako člověka ho uznávám. Má spoustu rysů, kterými může jít ostatním příkladem, nicméně jako boxer mě poněkud zklamal. Z vlastní zkušenosti jsem pochopil, že mu záleží na bezchybném rekordu, a to je také důvod, proč se mi vyhýbá,“ vycítil.


„Přitom není vůbec vyloučeno, že by mě neporazil. Možná ano, možná ne, ale bál se jít do toho rizika to aspoň zkusit. A bohužel to není poprvé, co jsem si něčeho takového z jeho strany všiml. Ale co, život jde dál, jen tím zbytečným čekáním člověk ztrácí na síle,“ vypíchl Usyk závěrem v interview pro World Boxing News.​


Další články