Sleduj nás

Usman: Colby si vymýšlí, celý zápas jsem ho řezal a pak mu zachránil život rozhodčí!

Usman: Colby si vymýšlí, celý zápas jsem ho řezal a pak mu zachránil život rozhodčí!

Současný velterový šampion Kamaru Usman má dost nářků svého posledního soupeře Colbyho Covingtona, který tvrdí, že zmíněná dvojka mezi sebou svedla velmi vyrovnaný fight, dokud ho rozhodčí předčasně nestopnul.

Nigerijský šampion váhové kategorie do 77 kilogramů je toho názoru, že sudí zasáhl v poslední minutě pátého kola správně. Colby byl totiž od počátku dobře nahulený jeho nejlepšími údery, a kdyby ještě nějaké přidal, mohl by ho ohrozit i na životě.

„Rozhodčí jen dělal svou práci. Nemůžete říct, že to bylo kontroverzní. Když se podíváte zpětně, Colbyho jsem trefil svými nejlepšími údery. Bylo jen otázkou času, než to rozhodčí zastaví, protože je jeho úkolem, aby vás chránil,“ prohlašoval Usman.

„Celou dobu jsem sliboval, že Colbyho zničím, a to jsem také udělal. Říkal jsem to celých pět, šest nebo sedm měsíců, co k tomuto souboji schylovalo, že ho budu 24 minut trestat a v té poslední minutě ho ukončím, i to jsem udělal,“ sdělil dvaatřicetiletý šampion.

Odvety bychom se prý mohli dočkat. „Určitě je to ve hře, protože to byl opravdu zábavný fight. Nejen pro mě, ale i pro media, fanoušky... všichni viděli, že to byla zábava,“ doplnil Usman, který by se měl během své příští obhajoby postavit proti Jorgemu Masvidalovi.


Závěrem je vhodné poukázat na všechny Usmanovy rozhovory. Přibližně měsíc dozadu totiž vysekl Colbymu poklonu za to, jakým způsobem bojoval a že se nikdy nehodlal vzdát. Dokonce sám netušil, jestli proti němu vede na body. Patrně se nyní snaží vzbudit mediální pozornost a připravit si dobrý scénář pro odvetu.

Covingtonovi někdo před zápasem s Usmanem otrávil jídlo, z boje odstoupit ale nehodlal


Další články