Sleduj nás

UFC - Overeem Alistair - Sakai Augusto

UFC - Overeem Alistair - Sakai Augusto

Hlavním zápasem UFC Fight Night 176 bude zajímavý souboj v těžké váze. Ta se po vyřešení trilogie mezi Miocicem a Cormierem opět rozhýbává a svěží vítr přinese i jeden z nejlepších bojovníků historie Jon Jones. Vystoupení ještě větší legendy nás ale čeká v sobotu v noci.

Alistair Overrem ničí své soupeře již dvě dekády a nyní vyhlásil poslední útok na titul. Květnové vítězství a status jedné z největších aktivních osobností tohoto sportu jej k podobnému prohlášení opravňují a je pravděpodobné, že Overrema může od titulové šance dělit jedna nebo dvě výhry.

Poslední vítězství, kdy si připsal sedmadevadesát signifikantních úderů a knockoutoval Walta Harrise, dalo zapomenout na smolnou porážku od Jairzinho Rozenstruika. Tento zápas měl Alistair perfektně rozjetý, ale nechal se nachytat pět vteřin před koncem a prohrál KO. Do tohoto zápasu půjde The Demolition Man s rekordem šestačtyřicet výher a osmnáct porážek, kdy 52 % vítězství získal knockoutem.


Overeem Alistair vs. Sakai Augusto v souboji na UFC

Další z produktů Dana White Contender Series, který se bleskově uchytil v UFC. Taková vizitka se přesně hodí na devětadvacetiletého Brazilce. Augusto má za sebou v UFC čtyři zápasy, ve kterých byl stoprocentně úspěšný. Nejprve knockoutoval Chase Shermana, následně na body zdolal veterána Andreie Arlovskiho. Další KO schytal Polák Tybura, který v roce 2016 porazil Viktora Peštu. Poslední úspěch byla bodová výhra nad houževnatým Bulharem Ivanovem, kterého Augosto zasáhl devětaosmdesáti přesnými údery. Celkově má Sakai bilanci patnáct výher a pouze jedna porážka, kdy 73 % vítězství získal KO.


Alistair půjde do tohoto zápasu jako papírový favorit, kdy pouze jeho mnohokrát zasažená brada vzbuzuje malou dávku pochybností. Čtrnáct z osmnácti proher, které Holanďan utrpěl, přišlo po knockoutu. Sakai má kvalitní boxing, ale proti Overremovi působí těžkopádným a pomalým dojmem. Overrem má pravděpodobně nejničivější kolena ze všech bojovníků napříč váhami a v kombinaci s jeho perfektní prací na pletivu se jedná o smrtící zbraň. V tomto zápase bude těžit z většího dosahu, pohybu a nesrovnatelnému množství zkušeností. Naše peníze půjdou na Alistaira v pěkném kurzu 1.59.


Další články