Sleduj nás

UFC - Nunes Amanda - Holm Holly

UFC - Nunes Amanda - Holm Holly

Jeden ze dvou titulových zápasů na UFC 239 je souboj žen v bantamové váze mezi Holly Holm a dvojnásobnou šampionkou Amandou Nunes. Brazilská obhájkyně půjde do tohoto souboje s bilancí 17 výher a 4 porážky. V 71 % vyhrála KO! V průměru vyšle 4,65 signifikantních úderů za minutu s přesností 52 %. Amanda také dokáže doručit 1,84 takedownu za zápas s úspěšností 42 %.

Nunes po zisku pásu v pérové váze přijala největší výzvu kariéry a vyrazila zkusit štěstí proti zdánlivě neporazitelné šampionce bantamu Cris Cyborg. K naprostému překvapení všech sledujících ukončila 13 let neporaženou krajanku za 51 vteřin a jako první žena v historii UFC uchvátila pásy ve dvou váhových kategoriích. Nyní ji čeká populární kazatelova dcera Holly Holm, která se proslavila tím, že ukončila další dominantní šampionku Rondu Rousey. Holly od památného momentu, který jí vystřelil mezi světovou MMA smetánku, střídá horší zápasy s lepšími, ale celkově nenaplňuje očekávání, která vzbudila. Rekord má nyní 12 výher a 4 porážky, z toho 67 % vítězství získala KO. Holly má momentálně průměr 2,82 signifikantních úderů za minutu s přesností 32 %. Holm je bývalá šampionka v klasickém boxu a na své rychlé ruce se spoléhá i v oktagonu. V 37letech je jednou z nejzkušenějších zápasnic celé zámořské organizace.


V tomto duelu se lépe než výsledek odhaduje celková délka. Nunes většinu zápasů ukončuje v prvním kole a Holly ráda chodí do přestřelek, takže plných pěti kol se pravděpodobně nedočkáme. Favoritkou je samozřejmě Brazilka. Po působivém výkonu, který předvedla proti Cyborg, se na její stranu musíme přiklonit i my. Holly má krásné kombinace, výborný pohyb a dokáže vytáhnout high-kick, který změní ráz zápasu, ale tentokrát to stačit nebude. Nunes je celkově tvrdší, vytváří na soupeřky opravdu smrtící tlak a pokud se zápas nebude vyvíjet podle jejích představ, pomůže si strhem a na zemi je s černým pásem v BJJ oproti Holm ve výhodě. Očekáváme výhru Nunes s největší pravděpodobností před limitem. Kurz na obhájkyni je 1.31.Další články