Sleduj nás

O Pereiru jsem si sám řekl, uvedl Blachowicz, který lační po krvi i pásu šampiona

O Pereiru jsem si sám řekl, uvedl Blachowicz, který lační po krvi i pásu šampionaFOTO: UFC

Turnaj UFC 291, který se koná na konci července, přinese dva extrémně zajímavé duely, které nemohou nechat žádného fanouška MMA chladným.

V hlavním duelu akce, která se odehraje Salt Lake City, nás čeká festival násilí o titul BMF mezi Gaethjem a Poirierem. O zápas dříve dostaneme premiéru Alexe Pereiry v polotěžké váze, kde ho přivítá polský tvrďák Jan Blachowicz.

Snové dva zápasy se nezrodily po složitých vyjednáváních, ale organizaci doslova spadly do klína. Brazilec Periera věděl, že jako bývalý šampion střední váhy dostane v nové divizi někoho z top pětky, proto příliš nespekuloval a nabídku na zápas s Jankem okamžitě přijal.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Každý ví, že Blachowicz je všestranný a nebezpečný chlap. Myslím, že pro můj vstup do nové divize bude tím pravým. Jako bývalý šampion musím přijímat velké výzvy. Jsem šťastný, že budu bojovat zrovna s ním,“ potvrdil Alex na svém YouTube kanále, že nechtěl nikoho v žebříčku hůře postaveného.

Jak se nyní ukázalo, s Blachowiczem mělo vedení UFC ještě snadnější práci, protože ten si o Pereiru sám řekl. Jakmile se Alex rozhodl k oficiálnímu přechodu do polotěžké váhy, čtyřicetiletý Polák se nabídl, že mu rád připraví důstojné přivítání.


„Když jsem slyšel, že přichází do naší divize, tak jsem s ním chtěl okamžitě bojovat. Můj manažer potom kontaktoval UFC a vše bylo poměrně rychle hotové. Myslím, že pro Pereiru byl přesun nevyhnutelný. Je to fakt velký chlap a určitě bude mít dost síly i na tuhle kategorii. Bude si ale muset chvilku zvykat. I když doma spáruje s Gloverem, tak to pro něj bude nové,“ prohlásil Jan Blachowicz v pořadu MMA Hour, kde ho zpovídal Ariel Helwani.

Od polského bijce se očekává, že zkusí vytáhnout podobnou taktiku, která platila na Israela Adesanyu. Pereira sice na zemi určitě stále pracuje, ale léta strávené v ringu se nedají odpárat. Pro Jana bude tato cesta rozhodně bezpečnější, než se s Alexem pokoušet o čelní střet v postoji.

„Pokud vyhraju můj další boj, bude o titul. Je to pro mě motivace a děkuji Alexovi, že přinesl do naší divize novou krev. Pokud vše půjde podle plánu, vrátím pás šampiona zpět do Polska. Nyní se ale soustředím na příští zápas. Hezky krok po kroku,“ nastínil svůj plán natěšený Blachowicz.Další články