Sleduj nás

UFC - Holloway Max - Volkanovski Alexander

UFC - Holloway Max - Volkanovski Alexander

Další obhajoba titulu v pérové váze čeká na UFC 245 fenomenálního šampiona Maxe Hollowaye. Nyní se ho pokusí oloupit o pás bývalý ragbista Alexander Volkanovski. Toho k titulové šanci vystřelila parádní série sedmnácti vyhraných zápasů v řadě, kdy posledních sedm proběhlo v oktagonech UFC.

Nejčerstvější dva skalpy, kdy si poradil s Mendesem a také bývalým šampionem Jose Aldem, ukázaly, že jednatřicetiletý Australan může pomýšlet na trůn pérové váhy. Momentálně má Alexander The Great Volkanovski bilanci dvaceti výher a jednu porážku, kdy 55 % vítězství získal knockoutem. Na soupeře vyšle v průměru 6,1 signifikantních úderů za minutu s přesností 59 %.


Max Blessed Holloway má bilanci 21 výher a 4 porážky, kdy 48 % vítězství získal KO. Max se (po neúspěšném pokusu získat dočasný titul v lehké váze) vrátil zpět do své domovské divize a v souboji s Frankie Edgarem opět exceloval. Budoucího člena síně slávy zásoboval salvou úderů a po pěti kolech si připsal jasné vítězství na body. Statistika významných úderů ukazuje šílené číslo 6,8 za minutu s přesností 48 %. V tomto zápase bude rozhodující, jak dobře si dokáže Holloway udržet vzdálenost.

Volkanovski umí tvrdým hákem ukončit zápas během vteřiny a na pérovou váhu má opravdu neuvěřitelné granáty. Disponuje také výborným ground and pound, ale vzhledem k Maxově neuvěřitelné obraně proti strhům nebude mít nejspíš možnost toto využít. Očekáváme delší zápas, ve kterém bude postupně Holloway přebírat otěže a připíše si další obhajobu - tentokrát na body. Kurz na výhru Hollowaye je 1.58.Další články