Sleduj nás

UFC - Covington Colby - Lawler Robbie

UFC - Covington Colby - Lawler Robbie

Hlavní zápasem UFC na ESPN 5, které nás čeká již tento víkend, je souboj ve veltrové váze mezi dočasným šampionem Colby Covingtonem a bývalým držitelem titulu Robbie Lawlerem. Situace v této divizi je natolik bizarní, že dočasný šampion jde místo zápasu o sjednocení titulů do souboje s žebříčkovou jedenáctkou. Na vině je z části oficiální šampion Kamaru Usman, který se zápasu s Covingtonem očividně vyhýbá. Po oznámení zápasu Covington vs. Lawler zázračně povstal z marodky a je připravený na jiné soupeře, než je právě kontroverzní Covington.

Dočasný šampion má momentálně bilanci 14 výher a 1 porážka, kdy 50 % vítězství získal rozhodnutím bodových. Během minuty vyšle 3,26 signifikantních úderů s přesností 39 %. Colby Chaos Covington je především vynikající wrestler, který dokáže doručit 5,63 strhu za zápas s úspěšností 51 %. Colby má nyní sérii 6 výher v řadě. Nejcennější je určitě loňské vítězství nad bývalým šampionem Rafaelem dos Anjosem, kterého Colby vyloženě utrápil a po pěti kolech dominoval na body. Následovat měl zápas s Tyronem Woodleym, ale ten byl z důvodu zranění zrušen. Colby poprvé za svou profesionální kariéru déle než rok nezápasil a bude zajímavé sledovat, jak si 31letý borec s touto novou zkušeností poradí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Robbie Lawler si podobně dlouhé volno musel vybrat v roce 2018, kdy léčil těžce zraněné koleno. I z tohoto důvodu byl jeho návrat na UFC 235 hodně sledovanou událostí. Další důvod byl samozřejmě jeho soupeř Ben Askern, pro kterého to byla premiéra v UFC. Robbie ho přivítal brutálním slamem a zdálo se, že po pauze bude slavit velké vítězství. Zaúřadoval rozhodčí Herb Dean a pomohl Askernovi k prapodivnému vítězství. Robbie byl hodně zklamaný, ale dobrá zpráva byla, že je v něm stále ten oheň, kterým ničí soupeře již od roku 2001. Nyní v 37letech má rekord 28 výher a 13 porážek, kdy 71 % vítězství získal KO. Na soupeře vypálí během minuty 3,6 významných úderů s přesností 45 %. V tomto zápase bude také důležitá Robbieho obrana proti strhům, kterou má 69 %.


Pro bookmakery je Colby velký favorit a je pravda, že věk a výhoda v lepším wrestlingu může hrát velkou roli. Další argument je Colbyho výborné kardio, Robbie zase 4 z posledních 5 výher získal až na body. Navíc během své kariéry čelil dalším vynikajícím wrestlerům jako Hendricks, Ellenberger nebo MacDonald a vždy našel cestu k vítězství. Poslední a největší důvod, proč naše peníze poputují na veterána Lawlera, je jeho neskutečný KO potencionál, o kterém (se snad kromě Masvidala) může zbytku veltrové divize jenom zdát. Toto rozhodnutí navíc podtrhuje luxusní kurz 2.71.


Další články