Sleduj nás

UFC 249 Ferguson vs. Gaethje: Co nás vše čeká?

UFC 249 Ferguson vs. Gaethje: Co nás vše čeká?

Již necelý týden nás dělí od velmi očekávaného sportovního klání ve smíšených bojových umění pod taktovkou UFC. Turnaj s číslem 249 se již od samotného počátku, kdy ředitel organizace Dana White zveřejnil první podobu bojové karty, potýkal s celou řadou komplikací spojených s koronavirovou pandemií.

Ani Whiteova buldočí povaha totiž nestačila, z původního termínu turnaje sešlo a navíc ho zasáhlo i několik tvrdých direktů v podobě množství zásadních změn.

Šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov musel nakonec ze své titulové obhajoby odstoupit a většina fanoušků si jistě pomyslela, že kletba okolo jeho duelu se šestatřicetiletým američanem Tonym Fergusonem opět zaúřadovala.


UFC 249 Ferguson vs. Gaethje

Vedení UFC však přišlo pro pověstného strašáka s adekvátní náhradou v podobě o čtyři roky mladšího krajana Justina Gaethejeho, který výzvu bez váhání přijal. „Bojuji s úmyslem zabíjet. Byl bych uražen, kdyby soupeř neuvažoval stejně,“ tvrdí borec s výstižnou přezdívkou Highlight. Jeho knokautový úder a velmi agresivní způsob boje poznali třeba John Vick, obávaný Edson Barboza nebo stále nebezpečný Cowboy Cerrone, které Gaetheje ukončil před limitem.


Jeho šestatřicetiletý soupeř a rodák z Kalifornie se nese na vlně dvanácti po sobě jdoucích výher, kdy se svým perfektním thaiboxem podepsal na obličeji Anthonyho Pettise, Rafaela dos Anjose nebo Kevina Leeho, jehož se mu nakonec podařilo ukončit submisí ve třetím kole zápasu, kde Fergusona jen málokdo tipoval jako vítěze.

Muslimské vyznání Dagestánského Orla, které je navíc spojené s obdobím Ramadanu, kdy mu jeho víra nedává možnost zápasit, prakticky na delší dobu dominantního šampiona vyřadilo z působení v kleci a vedení UFC vhodilo do hlavního taháku turnaje pás prozatímního šampiona lehké váhy.

Dominick Cruz se vrací na UFC 249


V hlavním předzápase UFC 249 se můžeme navíc těšit na návrat oblíbeného bývalého šampiona bantamové váhy Dominicka Cruze, jehož jsme mohli v poslední době spíše vídat v komentátorském křesle vedla třeba Joeho Rogana nebo Paula Feldera. Rodák ze San Diega se po zhruba tříleté pauze pokusí svrhnout z trůnu suverénního šampiona Henryho Cejuda, který své žezlo krále bantamové váhy získal v boji s nebezpečným Marlonem Moraesem.

Dále nás očekávají tvrdé dělovky Predátora Francise Ngannoua, jenž se pokusí připsat první porážku rozjetému Jairzinhu Rozenstruikovi. Atraktivní podívanou podtrhává i odveta mezi budoucím členem síně slávy Cowboyem Cerronem a mistrem efektních bojových kombinací Anthonym Pettisem. Máme se tedy rozhodně na co těšit a doufejme, že neoblomný Dana White uštědří drtivé KO všem případným pokusům o další odklady tohoto našlapaného turnaje.

Autor: Kuba Jan Chyba

gaethje_ferguson_ufc249


Nezapomeňte, že si na UFC 249 můžete vsadit. Zároveň tak můžete sledovat galavečery organizace Oktagon MMA zcela zdarma. Pro více informací klikněte zde.


Další články