Sleduj nás

UFC 245: Usman zlomil Colbymu čelist a obhájil trůn velterové váhy. Vláda Hollowaye je u konce

UFC 245: Usman zlomil Colbymu čelist a obhájil trůn velterové váhy. Vláda Hollowaye je u konce

UFC 245, které se konalo v útrobách slavné a pro MMA zápasy stěžejní T-Mobile Areny v Las Vegas, muselo dozajista nadchnout. K vidění bylo několik špičkových soubojů, které nejenže bavily, ale navíc přinesly i různá překvapení.

Až příliš velké sousto si po svém návratu z důchodu ukousl Urijah Faber, který nestačil na progresivního bijce Petra Yana. Jeho údery byly ostré a přesné. Finální zlom přišel začátkem třetího kola, kdy se dostavilo i zakončení formou KO.


Mnohem hůře však skousával porážku druhý legendární zápasník pérové váhy José Aldo, který se tentokrát přesunul do bantamu, kde chtěl vyzvat šampiona Henryho Cejuda. Ještě předtím si však v rámci brazilského derby musel poradit s krajanem Marlonem Moraesem, což podle bodových sudí nakonec nedokázal. Nutno dodat, že výrok byl opravdu velmi těsný.

Další úspěšnou obhajobu má za sebou nejdominantnější MMA zápasnice planety Amanda Nunes, která si i přes nějaké to trápení z druhého kola dokázala poradit s holandskou protivnicí Germaine de Randamie. Současná královna dvou divizí kontrolovala většinu průběhu zápasu na zemi, čímž si došla pro jasnou bodovou výhru.


Velký šok přinesl duel z pérové váhy, kde skončila jedna velká a dlouhá posvátná éra. Max „Blessed“ Holloway se nedokázal vypořádat se stylem boje, s jakým na něj vyrukoval o hlavu menší Australan Alexander Volkanovski. Ten vyhrál zcela jasně první tři kola na body. Max se začal budit až ve čtvrtém, jenže to bylo už pozdě. Své žezlo tedy předal do moci nové tváře, která vyhrála už osmnáctý souboj v řadě.

O sladkou tečku na konec se postarala dvojice Kamaru Usman – Colby „Chaos“ Covington. Zápas, který se nesl na nádechu zlé krve, nakonec skončil technickým knokautem v poslední minutě pátého kola, díky němuž nigerijský šampion obhájil trůn velterové váhy. Jeho výhra se ovšem nerodila vůbec snadno. Colby byl aktivnější na signifikantní údery, ale ve většině případů jim chyběla větší razance. Zato Usman ve třetím kole dobře mířeným pravým hákem zlomil Covingtonovi čelist. „Chaos“ sice cítil bolest, ale v takové válce nemohl polevit a v boji pokračoval. Rozhodující z hlediska bodového rozhodnutí mělo být poslední dějství, v němž Colby ještě dvě minuty před koncem vedl. Následně ale Usman zařadil vyšší stupeň, jenž okořenil povedenou pravou zadní, která poslala Covingtona na zem. Kamaru pak už šel jenom dokončit svou práci, od níž ho zastavil až rozhodčí.

UFC 245, výsledky:

Main card
Kamaru Usman def. Colby Covington via fifth-round TKO (4:10)
Alexander Volkanovski def. Max Holloway via UD'
Amanda Nunes def. Germaine de Randamie via UD
Marlon Moraes def. Jose Aldo via split decision
Petr Yan def. Urijah Faber via third-round KO (0:43)


Undercard
Geoff Neal def. Mike Perry via first-round TKO (1:30)
Irene Aldana def. Ketlen Vieira via first-round KO (4:51) 
Omari Akhmedov def. Ian Heinisch via unanimous decision (29-28 x3)
Matt Brown def. Ben Saunders via second-round KO (4:55)
Chase Hooper def. Daniel Teymur via first-round TKO (4:34)
Brandon Moreno def. Kai Kara-France via UD (29-28 x2, 30-27)
Jessica Eye def. Viviane Araujo via unanimous decision (29-28 x3)
Punahele Soriano def. Oskar Piechota via first-round KO (3:17)


Další články