Sleduj nás

UFC 244, výsledky: Masvidal ovládl souboj grázlů, Diaze zastavily dvě tržné rány

UFC 244, výsledky: Masvidal ovládl souboj grázlů, Diaze zastavily dvě tržné rány

Jorge Masvidal prodal svoje zkušenosti pouličního rváče a došel si pro titul Největšího grázla planety. Návrat mezi elitu slaví Black Beast Lewis, Darren Till či Kevin Lee.

Hlavní zápas dvou „gangsterů“ se přes všechna očekávání málem nepřenesl přes první kolo. Masvidal prokázal své instinkty coby jako zkušeného street fightera, jehož vychovával ještě sám Kimbo Slice, a za pomocí několika přesných loktů otevřel Diazovi v úvodu souboje obočí. Tržná rána byla opravdu velká a viditelně Diaze limitovala v boji.


Bojovník ze Západního pobřeží zápasil se ctí a se zakrváceným obličejem se postupně přebrodil přes první i druhé kolo. Obě bodově vyzněla pro jeho soupeře z východu.

Nate jako tradičně ukazoval své nekonečné odhodlání, třetí kolo už pomalu dotahoval, ale neustále si musel z obličeje stírat krev, která mu vtékala i do oka. Když tedy třetí kolo skončilo, zkontroloval Diaze doktor a z bezpečnostních důvodů mu nedovolil pokračovat. Jorge Masvidal tak vyhrál na technické KO.


Jelikož se jednalo o symbolický zápas dvou největších psů ve hře, prokázal Masvidal empatické cítění a okamžitě svému soupeři nabídl odvetu. Ten ji podle všeho hned přijal. Nic proti by neměl mít ani Dana White, který ovšem podotkl, že před Jorgem může ležet nyní i regulérní titulová výzva. 

O hlavní předzápas jinak nabitého večera se postarala dvojice Darren Till a Kelvin Gastelum, z níž nakonec vyšel lépe první jmenovaný borec. Soudci měli při rozhodování určitě hodně práce, jelikož viděli velmi vyrovnanou bitvu, ve které rozhodovaly maličkosti. Dva sudí dali své hlasy Tillovi, třetí Gastelumovi, a tak z toho vznikla výhra via split decision.


Neméně náročné bylo posuzování zápasu mezi Derrickem Lewisem a Blagoyem Ivanoven. Black Beast, jenž je znám svými neuvěřitelně silnými údery, dokázal Ivanova několikrát trefit, dvakrát dokonce přímo na bradu, ale houževnatý Bulhar všechno vydržel a ještě sám dokázal několikrát zahrozit. Nejlepší z jeho strany byl asi pokus o submisi, během níž lámal Lewisovi ruku. Udatné americké zvíře se z toho však vymotalo a nakonec si došlo pro výhru na body.

O největší překvapení večera se nepochybně postaral Kevin Lee, který ještě chvíli před turnajem bědoval, že si měl pro svůj návrat do lehké váhy vybrat snazšího soupeře, než je Gregor Gillespie. Ten předtím nikdy ve své profesionální kariéře neprohrál, což se teď změnilo. Po pár dobrých výměnách v postoji si nejprve nepohlídal Leeho úder zadní, kvůli němuž se lehce skrčil, a jakmile se předklonil, tak přišlo brutální KO kopem do hlavy. Gillespie už nevstal.

Skvělý návrat po téměř roční pauze zažil Corey Anderson, který zastavil dobře rozjetý vlak se jménem Johnny Walker. Ten se až doposud nesl na famózní devítizápasové vítězné vlně, která skončila technickým KO ještě v prvním kole. Corey tak trochu explodoval, a dokonce byl naštvaný na rozhodčího, když zápas přerušil. Spor mezi ním a Walkerem, jak se zdá, byl i osobního rázu.


UFC 244, kompletní výsledky:

 • Jorge Masvidal def. Nate Diaz via third-round TKO
 • Darren Till def. Kelvin Gastelum via split decision
 • Stephen Thompson def. Vicente Luque via unanimous decision - FOTN
 • Derrick Lewis def. Blagoy Ivanov via split decision
 • Kevin Lee def. Gregor Gillespie via first-round KO (2:47) - POTN
 • Corey Anderson def. Johnny Walker via first-round TKO (2:07) 
 • Shane Burgos def. Makwan Amirkhani via third-round TKO (4:32)
 • Edmen Shahbazyan def. Brad Tavares via first-round KO (2:27) - POTN
 • Jairzinho Rozenstruik def. Andrei Arlovski via first-round TKO (0:29)
 • Katlyn Chookagian def. Jennifer Maia via unanimous decision (29-28 x3)
 • Lyman Good def. Chance Rencountre via third-round TKO (2:03)
 • Hakeem Dawodu def. Julio Arce via split decision (29-28 x2, 28-29)


Další články