Sleduj nás

Tyson Fury: Odveta s Usykem je jen formalita, to pro mě není soupeř. Kdejaký amatér boxuje lépe

Tyson Fury: Odveta s Usykem je jen formalita, to pro mě není soupeř. Kdejaký amatér boxuje lépeFOTO: TOP RANK

V oficiálních tabulkách sice prohrál, ale ve své hlavě nejenže Usyka porazil, navíc ho i znemožnil. Jen zaujatost bodových rozhodčích si bohužel vybrala svou daň. 

Přijmout prohru je v dnešní době velice obtížné, skutečně málokdo to umí. Gypsy King jde tomuto pravidlu hrdě naproti, a dokonce by se s ohledem na jeho pravidelné příspěvky dalo říct, že je skutečným králem trashtalku. 

Naposledy Tyson Fury vystoupil na Furocity Energy, což je kanál, který je věnovaný Tysonovi a jeho rodině, kde se znovu poohlédl za svou bitvou s Oleksandrem Usykem. Oficiální verdikt zněl prohra 1-2 na body. Verdikt v Tysonově hlavě ale zní výhra 3:0 a pořádná nakládačka soupeři, na kterého v plánované odvetě čeká ještě větší potupa. 

“Upřímně jsem se na ten náš zápas s Usykem již několikrát díval a pokaždé jsem se akorát utvrdil v tom, že jsem ho nejenom vyhrál, ale že jsem tam dokonce dominoval. Jediné kolo, které jsem prohrál, bylo osmé. To jsem Usykovi dal 10-8 na body. Byl bych schopný mu dát ještě deváté a desáté kolo 10-9, ale to je tak všechno. Opravdu. Jinak vůbec nic,” pověděl Fury. 

“Usyk byl krotký jako beránek, který se na nic nezmohl. Ani na moment jsem se necítil v nebezpečí, což je ten důvod, proč jsem tam poskakoval a dělal si z něho srandičky. Přišlo mi, že boxuju s nějakým lokálním amatérem,” konstatoval. 


“Lidé o Usykovi říkají, že je obtížné ho zasáhnout. Já ho tam ale rozsvěcoval jako žárovku. A to nebyly žádné obtížné kombinace, klasické jedničky a dvojky. Kombinace o třech, maximálně čtyřech úderech. Na nic se nezmohl. Když se podíváte na záznam, dáte mi za pravdu. Jediná věc, na kterou jsem doplatil, byla v osmém kole má neobezřetnost, protože jsem si tam s Usykem celou dobu dělal, co jsem jenom chtěl,” nepochyboval o své dominanci. 

Odvetu nám saúdští šejkové naplánovali na prosinec tohoto roku. Bohužel už vítěz nebude jednomyslným šampionem, protože byl opasek IBF oficiálně na popud organizace uvolněn pro duel Anthony Joshua vs. Daniel Dubois. 

“Odveta je jenom formalitou. Pokud nebudu dělat žádné vylomeniny, tak Usyka zatluču do země. Tady prostě není co řešit, ten zápas je můj se vším všudy. Sudí se nechali zmást jeho národností a soucitem k Ukrajině, jinak prostě neexistoval jediný důvod mu ten zápas dát. Byla to jednostranná záležitost, kterou v odvetě ještě povýším,” pronesl Fury.Další články