Sleduj nás

Trenér odhalil, proč Joshua odmítl zápas s Wilderem

Trenér odhalil, proč Joshua odmítl zápas s WilderemFOTO: Shutterstock

Málokdo to ví, ale Anthony Joshua mohl hned po prohraném duelu s Usykem přejít rovnou na Wildera. Bývalý britský šampion tuto možnost ovšem odmítl.

Možná si i vy sami vzpomínáte, jak jsme psali, že se v éteru šušká o divácky atraktivním zápase, o který by se postaraly dvě světové těžké váhy – Deontay Wilder a Anthony Joshua. Jakási jednání se dala do pohybu, ale nakonec opět narazila na velký ledovec, takže z toho nic nebylo.

Je to pár dní zpátky, co si Deontay Wilder stěžoval, že ho Joshua znovu odmítl (přečtěte si článek zde). Mnoho lidí mu to nevěřilo, avšak po zpovědi trenéra Roberta Garcii je jasné, že si Broznový Bomber nevymýšlel. „AJ“ s ním skutečně odmítl boxovat, protože má na kontě dvě prohry v řadě a chtěl si zvolit snazší cestu zpátky na vrchol.


„Jednalo se o velkou věc, kterou jsme probírali společně v týmu. Anthony mohl jít zápasit s Wilderem, ale když jsme si rozebrali všechna pro a proti, shodli jsme se, že se ten zápas teď vůbec nehodí,“ svěřil se Robert Garcia serveru Izquierdazo.

„Anthony je masivní hvězdou v Evropě a bude budit zájem, ať už půjde s kýmkoliv. Po těch prohrách s Usykem ale potřeboval začít jinak, lehčeji. Věřím tomu, že na ten souboj s Deontayem Wilderem ještě dojde, ale bude to třeba za rok, až to bude příhodnější,“ líčí.


„Nebudu tvrdit, že jsme si vybrali snazší cestu, protože v těžké váze nejsou žádné snadné cesty, jen říkám, že na Wildera bude ještě dostatek času. Anthony má nalomenou psychiku, a i když vám to nepřizná, tak vám to jako jeho trenér mohu potvrdit. Je pro nás nejlepší, když začneme postupnou cestou zpátky na vrchol,“ vysvětlil Garcia.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články