Sleduj nás

Trenér: Holloway je nejslabší soupeř, jakého může Makhachev dostat, raději bychom větší výzvu

Trenér: Holloway je nejslabší soupeř, jakého může Makhachev dostat, raději bychom větší výzvu FOTO: UFC

Max Holloway je díky svému skalpu Justina Gaetheho ve skvělé pozici, aby se stal příštím titulovým vyzývatelem v lehké váze. Trenér šampiona mu to však neradí.

Javier Mendez je jedním z nejvíce upřímných lidí na celé scéně. Vede gym v San José a pod svými křídly měl všechny možné členy rodiny Nurmagomedovů, kteří se vydali do USA. Součástí jeho smečky je i Dagestánec Islam Makhachev, v jehož moci je opasek lehké váhy UFC.

Tento pás bude Islam už za pár dní obhajovat proti Dustinovi Poirierovi, což je dle papírových předpokladů další poměrně „snadný“ soupeř. Ovšem ne tak snadný, jako by byl Holloway, kdyby se dočkal své příležitosti.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Na pozadí se řeší nějaké věci, o kterých zatím nemohu s medii mluvit, ale je tu šance, že by se Max Holloway v budoucnu mohl stát jedním z Islamových soupeřů,“ pověděl Javier Mendez v Submission Radiu, kde už působí jako takový pravidelný host.

„Max je skvělý bojovník a určitě si zaslouží veškerá možná uznání za to, co ve své kariéře dokázal, ale v MMA platí, že styly dělají zápasy. A co se nás týče, tak jsme přesvědčeni, že Max je pro nás stylově nejvhodnějším typem soupeře. Byli bychom raději, kdybychom dostali zápas, který dává větší smysl,“ uvedl Mendez.


Kdyby však nakonec UFC Hollowayovi dalo příležitost zabojovat o opasek lehké váhy, tak by s ohledem na svou povahu bez váhání přijal. I tak je spíše reálnější scénář, že se Max nyní vrátí do pérové divize, kde vyzve šampiona Iliu Topuriu.

Topuria se nicméně naposledy nechal slyšet, že duel s Hollowayem přijme, pokud budou splněny všechny jeho podmínky. Přeje si, aby se UFC turnaj přesunul do Španělska a aby byl do hry bonusově ještě vhozen BMF opasek. Někdo by si řekl, že se jedná o troufalé požadavky, když si vezmete v potaz, že je šampionem pouze krátce. Přesto je tento scénář v této chvíli nejlogičtější a rovněž nejpravděpodobnější.


Další články