Sleduj nás

Tohle je vážný problém nejen pro mě, ale i pro všechny v divizi! chválí Cejudo neporaženou dagestánskou sílu

Tohle je vážný problém nejen pro mě, ale i pro všechny v divizi! chválí Cejudo neporaženou dagestánskou síluFoto: UFC

Nezáleží na tom, kdo teď sedí na trůnu bantamové váhy UFC. Co nevidět se tam stejně vystřídají stráže, ví dobře Henry Cejudo, který vychválil doposud neporaženou hrozbu z Dagestánu. 

Khabib Nurmagomedov má své rodinné příslušníky nejen v lehké váze Bellatoru, ale i bantamové váze UFC. V druhé zmíněné hmotnostní kategorii se nám teď dere na vrchol Orlův bratranec Umar Nurmagomedov a jak už asi sami dobře tušíte, i on je zatím ve své profesionální MMA kariéře neporažený.

Stopku se mu v UFC pokusili vystavit Sergey Morozov, Brian Kelleher, Nathan Maness či Raoni Barcelos, ale ani jeden na sedmadvacetiletou hrozbu z Dagestánu nestačil. Ba co víc, nikdo mu nesebral ani jediné kolo.

Tažení mladšího člena z proslulé rodiny Nurmagomedovů mapuje druhý bantamový zápasník a bývalý šampion Henry Cejudo. Ten ve svém pravidelném podcastu musel Umarovi vzdát náležitý hold, a dokonce mu předurčil i velkou budoucnost. 

„Musím vám říct, že tihle Nurmagomedovové jsou prostě z jiného těsta! Říkám vám, že Umar je skutečný problém pro úplně celou divizi. Nejen pro mě, ale pro všechny, co se s ním potkají. Dost pravděpodobně to bude nový šampion, protože to opravdu hodně umí, zejména pak na zemi,“ nestačil Cejudo žasnout.

„Teď ho čeká zápas s Corym Sandhagenem, což je sice náročnější zkouška, než jaké měl předtím, ale já nepochybuji, že by ji nedal. Tihle dagestánští kluci nedisponují typickým wrestlingem. Je to spíše sambo, ve kterém přesně vědí, kde a jak vyvinout tlak a jak soupeře uchopit, aby eliminovali jeho přednosti. Tohle je Khabibova škola, která je opravdu hodně pokročilá," vychválil Cejudo vysloužilého Orla, který bohužel už dolétal, v roce 2020 po výhře nad Justinem Gaethjem pověsil rukavice na hřebík. 

Sám Umar v minulosti přiznával, že pokud máte za trenéra Khabiba, je to výhoda, ale i nevýhoda zároveň. Výhoda v tom, že se skutečně naučíte všechno potřebné do naprostého detailu, nevýhoda však v tom, že je na vás vyvíjen enormní tlak, abyste uspěli. Jak ze strany fanoušků, tak i ze strany vlastního týmu.​
Další články