Sleduj nás

To byl fofr! Kamaru Usman už teď jedná o boji s novým soupeřem

To byl fofr! Kamaru Usman už teď jedná o boji s novým soupeřemFoto: UFC

Hořký pocit z porážky se bývalý šampion Kamaru Usman pokusí co nejdříve smýt. Dokonce už teď jedná o svém dalším zápase.

Nigerijská noční můra nehodlá ztrácet čas. Jelikož už není nejmladší a ráda by se do historie podepsala pod statusem nejlepší velterové váhy světa, musí se co nejdříve vrátit na vítěznou vlnu.

Zájem o její služby je poměrně vysoký. Sotva Kamaru odhalil svůj záměr vrátit se do nitra oktagonu UFC v co nejkratším možném čase, vzápětí se jí ozval „Wonderboy“ Stephen Thompson, který dal vzpomenout na jejich vzájemnou domluvu.

„Kamaru, vzpomínáš, jak jsi mi chtěl čelit? Vždy jsi chtěl zápasy se všemi bojovníky z popředí divize a já jsem jediný, komu jsi ještě nečelil. Pojďme to tedy napravit a dejme si zápas, o kterém jsme se dříve bavili,“ napsal Thompson Usmanovi.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Jsem rád, že ses mi ozval, a jdu do toho. V létě tě budu očekávat, kamaráde,“ sdělil prostřednictvím svých sociálních sítí Usman, který rovnou informoval Danu Whitea, aby začal jednat.


Kamaru i po dvou porážkách s Edwardsem stojí ihned u vrcholu žebříčku velterové váhy. Thompsonovi náleží sedmá příčka. Dá se tedy očekávat, že Nigerijská noční můra nyní bude potřebovat aspoň dvě výhry, aby se znovu zařadila do té titulové konverzace.

S Edwardsem se chce vidět ještě jednou

Podobně jako Deontay Wilder vyhlíží čtvrtý zápas s Tysonem Furym, tak i Kamaru Usman vyhlíží čtvrtý zápas s Leonem Edwardsem. Udělá pro to cokoliv, aby jej získal. Zejména, když údajně všichni viděli, jak jsou ty jejich souboje vyrovnané.

„Myslím si, že jsem udělal dost, abych ten zápas vyhrál. Vím, že to byl těsný fight, ale zároveň vím, že jsem ho vyhrál,“ sdělil Usman v interview Danielovi Cormierovi krátce po bodové porážce v londýnské O2 areně.


„V každém případě to neznamená, že je toto konec cesty. Společně s trenéry si ten zápas vyhodnotíme, projedeme si chyby a dáme se do toho znovu. A jsem si jistý, že se s Leonem ještě aspoň jednou uvidíme, protože ten fight byl moc těsný na to, abychom to mohli takhle uzavřít,“ vyřkla jindy obávaná „Nigerijská noční můra“.


Další články

Leo Brichta: V OKTAGONu jsem nedostal titulovou šanci ani pořádnou výplatu!

Návrat k MMA, navíc na té největší evropské scéně a na zdaleka nejsledovanějším turnaji. Leo Brichta nepatří mezi borce, které by svazovala nervozita. Naopak, roste s příležitostí a dokáže jí využít. Nyní se po období, kdy nemohl naplno rozvinout svůj potenciál, chystá uhranout polskou scénu.

Leo Brichta: V OKTAGONu jsem nedostal titulovou šanci ani pořádnou výplatu!