Sleduj nás

Teixeira: Před zápasem jsem se cítil v životní formě, Hill mi ukázal realitu

Teixeira: Před zápasem jsem se cítil v životní formě, Hill mi ukázal realituFOTO: UFC

Glover Teixeira jen s těžkým srdcem přiznává, že nečekal, že na svého soupeře nebude tak moc stačit. 

Očekávala se vyrovnaná záležitost, mnozí trenéři dokonce favorizovali brazilského veterána. Ten ovšem přišel do klece a před domácím publikem nebyl schopen naplno rozjet svoji hru. Boj se sice na zem párkrát přenesl, ale Jamahal byl natolik agilní, že si vždy našel skulinku a proklouzl ven. A v postoji už to byla celé jeho parketa, o čemž svědčí Gloverův pozápasový facelift. 

„Nemá cenu se na cokoliv vymlouvat, byl jsem připravený jako nikdy v životě. Před zápasem jsem říkal, že se cítím na dvacet, možná pětadvacet let, za čímž si stojím. Bohužel má mysl viděla všechny věci mnohem růžověji, než jaká byla realita,“ přiznával přemožený Brazilec po titulovém utkání. 


„Hill je neuvěřitelně tvrdým bojovníkem. Vůbec jsem mu nestačil rychlostně. Vše mu vycházelo a co mě zasáhlo, to se mnou zacloumalo. V rukou má skutečné bomby. Myslel jsem si, že na to budu připravený a že jsem dostatečně odolný, abych to ustál, ale možná si tím svým přehnaným sebevědomím občas ubližuji a doplácím na to. Hill mi ukázal realitu a ta je taková, že na tyhle mladé kluky asi už nestačím,“ hlesl. 

„Nyní se tedy budu soustředit na to, abych trénoval Alexe Pereiru a další borce v našem gymu. Alex bude držet titul hodně dlouho, a navíc se stejně bude muset výhledově přesunout do polotěžké váhy. Je mi ctí, že mohu končit kariéru na stejné akci jako Shogun Rua. Bylo by skvělé, kdyby se občas mohly vrátit časy Gracieho, kdy nebyl časový limit na kolo a podobně. Já už však svým soupeřům nestačím a uvědomuji si to,” dodal Teixeira. 


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články