Sleduj nás

Nevěřili mi a teď jsem šampionem. Procházku bych sfouknul stejně, naparuje se Hill

Nevěřili mi a teď jsem šampionem. Procházku bych sfouknul stejně, naparuje se HillFOTO: UFC

Polotěžká váha UFC má nového šampiona, a tím je Jamahal Hill. A nějaký Procházka? Ten už je minulostí. 

Jamahal Hill se titulové příležitosti dočkal poměrně nečekaně. Nejprve se zranil právoplatný šampion Jiří Procházka, načež nová titulová dvojice Jan Blahowicz a Magomed Ankalaev mezi sebou jenom remizovala. Dana White proto náhle sjednal další mistrovskou dvojici, do které povolal borce ze sedmého místa žebříčku, tedy Jamahala Hilla, jenž se postavil proti přehlíženému Gloveru Teixeirovi. 

Duelu jsme se dočkali nyní na turnaji UFC 283 v Brazílii a pro někoho možná trochu překvapivě se Teixeira už vůbec nedokázal popasovat s mladistvým elánem, s nímž na něj jeho soupeř vyrukoval, a tak nakonec se zcela zakrvácenou tváří prohrál jednoznačným poměrem na body. 


Nového šampiona divize polotěžké váhy Jamahala Hilla pod náporem okamžiku polily emoce, možná ukápla i nějaká slzička radosti, ale když se z těchto emocí oklepal, tak se opět vrátil ke svému starému já, které je velmi sebevědomé a rádo kope do všech okolo. Zejména pak do českého samuraje Jiřího Procházky, pro něhož má už teď jasný vzkaz. 

„Vždy jsem říkal, že mi je souzeno, abych se stal šampionem, a i když mi mnozí nevěřili, tak nyní jsem všechny vyvedl z omylu a svůj úděl jsem naplnil… Jiříku, pokud se zotavíš do léta, tak budeš další na řadě. A věř, že jak jsem zametl s Gloverem, tak zametu i s tebou,“ prohlásil Hill na stanici ESPN+.


„Vše bylo jenom otázkou času, než dostanu tuto příležitost. Teď jsem ji dostal a zaslouženě jsem se stal šampionem. Ať už přijde cokoliv nebo kdokoliv, ten pás obhájím, ale samozřejmě bych preferoval Procházku, protože jak už jsem řekl, to je můj vysněný soupeř,“ zopakoval Hill. 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články