Sleduj nás

Teď musím dřít ještě více, tenhle zápas ukázal mé nedostatky, přiznává Chimaev

Teď musím dřít ještě více, tenhle zápas ukázal mé nedostatky, přiznává Chimaev
Khamzat Chimaev je člověkem, který trénuje až pětkrát denně. Na výhru nad Burnsem to ale málem nestačilo.

Vzhledem k předzápasovému hype a Khamzatovým siláckým řečem se očekávalo, že Borz opět přiběhne s ukončením v prvním kole a k tomu všemu se ho soupeř ani nedotkne. Kdo si ovšem tohle vážně myslel, ten se hrubě spletl.

Švédský Vlk sice vyhrál 2:1 na kola, ale zejména v druhém dějství jsme mohli vidět, jak je jeho brada vystavována tvrdé zkoušce. A to je něco, na co jsme u něho dříve nebyli tolik zvyklí. Spíše vůbec. A sám Khamzat si to uvědomuje.

"Gilbert měl mnohem tužší kořínek, než jsem čekal. Opravdu všechen respekt. Chtěl jsem ho ukončit hned v prvním kole, on se ale nedal," vzdával Chimaev hold svému soupeři, který pro něho na té profesionální úrovni představoval první vážnou zkoušku.

A skutečně nechybělo moc a Vlkovo hype opadlo. Ve druhém kole se dvakrát podíval k zemi. Veřejností dokonce rezonují názory, že nebýt gongu, sedmadvacetiletý borec by poznal první porážku kariéry.


chimaev burns vysledek

"Nyní musím makat ještě více než doposud," říkal Khamzat, který už teď dře jako pes. Tréninky jsou jeho denním chlebem, ale na Burnse se skoro nedržel žádné taktiky. Nechal se volně nést pocitem okamžiku, a tak nenechal vyniknout svůj wrestling, naopak tam ládoval samé údery v postoji.

"Tenhle zápas mi ukázal mé nedostatky i to, jak je důležité krotit své pocity. Výkon to nebyl zrovna optimální. Chci kompletně dominovat a doručovat ukončení před limitem, Burns se však vůbec nedal," přiznával už o něco skromnější Chimaev během tiskové konference.

Další články