Sleduj nás

Takto Procházku vychválil bývalý soupeř King Mo. Věří mu i na slavného Jonese

Takto Procházku vychválil bývalý soupeř King Mo. Věří mu i na slavného JoneseFOTO: UFC

Jiří Procházka je jedním z naprostého minima bojovníků, kteří by porazili Jona Jonese v jeho nejlepší formě, věří King Mo Lawal.

Jon „Bones“ Jones je ve světě MMA fenoménem, kterého i sám Dana White označil za nejlepšího bojovníka smíšených bojových umění všech dob. Všech svých velkolepých úspěchů dosáhl v divizi polotěžké váhy, kde za celou kariéru nenašel přemožitele. Za jedinou svou porážku si mohl sám, když v roce 2009 zakázanými údery útočil na Matta Hamilla.

Quinton Jackson, Lyoto Machida, Rashad Evans, Vitor Belfort, Chael Sonnen, Alexander Gustafsson, Glover Teixeira, Daniel Cormier, Ovince Saint Preux, Anthony Smith, Thiago Santos či Dominick Reyes, to jsou jména, která se snažila Jonesovi vzít titul, žádné z nich však neuspělo. Muhammad Lawal ovšem věří, že zná člověka, který by v tomto seznamu představoval světlou výjimku. Styly totiž dělají zápasy a Jiří Procházka je ten správný šílenec, kterého by ani bojovník typu Jonese nechtěl potkat v kleci.


„Upřímně si myslím, že zdravý Jirka svým stylem porazí Jona Jonese,“ řekl King Mo Chaelovi Sonnenovi. „Jones je skvělý fighter, pravděpodobně jeden z nejlepších všech dob, ale abyste někoho takto technicky nadaného porazili, musíte se mu dostat pod kůži. Musíte s ním bojovat tak, jako by ten zápas byl na tři minuty, ne na pětadvacet,“ popisoval.

„Jiří bojuje ve velké rychlosti. Je naprosto nelítostný. Nebude se snažit Jona přechytračit, nebude chtít být více technický, on vás bude chtít porazit. On přesně disponuje tím stylem, který by porazil jindy neomylného Jona Jonese. Neříkám, že by se mu to stoprocentně povedlo, ale pokud měl mít Jones ve své éře v polotěžké váze nějakou konkurenci, byl by jí právě Jirka,“ řekl King Mo.


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články