Sleduj nás

Tak přece! Usyk se nechal zlomit a přijal Furyho podmínky. Zápas dostal oficiální razítko. Známe i termín

Tak přece! Usyk se nechal zlomit a přijal Furyho podmínky. Zápas dostal oficiální razítko. Známe i termínFoto: DAZN

Zrovna když Tyson Fury svého soupeře nařkl ze strachu, tak Oleksandr Usyk usedl za stůl a podepsal smlouvu, která mu zaručuje 30 % z celkového výdělku.

Právě přerozdělení financí bylo hlavním problémem, proč tento velký sjednocující zápas v rámci těžké váhy boxu doposud ještě nebyl oznámen. Tyson i Oleksandr spolu jednali vesměs celý dlouhý rok, ale společnou řeč nikdy nenašli. To se změnilo až nyní.

Mike Coppinger z ESPN oznámil, že Usyk usedl za stůl a podepsal podmínky smlouvy, které dříve odmítal přijmout. Důvod, proč se tak rozhodl učinit, je nepochybně ten, že chce ukázat, že mu na titulech a odkazu záleží více jak na penězích. I když sama o sobě ta finanční odměna stále nebude špatná, jen nebude mít svých 40-50 % z celkového výdělku, jak původně chtěl.


„Mohu potvrdit, že došlo k zásadnímu prolomení. Jak Tyson Fury, tak i Oleksandr Usyk podepsali smlouvy ke vzájemnému zápasu, k němuž dojde buďto 23. prosince, anebo později v lednu v Saúdské Arábii. Každopádně je hotovo,“ potvrdil pro ESPN Furyho manažer Frank Warren.

Těžká váha se tak konečně dočká svého nesporného šampiona, v jehož moci budou všechny čtyři prestižní opasky. WBA, WBO a IBF, jež drží Usyk, a WBC, jenž má ve své moci Fury.


Zajímavé jsou nepochybně i papírové předpoklady. Všechny servery vedou Gypsyho Kinga jako favorita. Takový Sky Bet na Tysona nabízí otevírací kurz 1.5, na Oleksandra 3.5. Čísla jsou tedy stejná, jako víceméně byla v době, kdy Gypsy King uzavíral trilogii s Deontayem Wilderem.

Než se ovšem velkého sjednocujícího boje dočkáme, dává si Fury odbočku k zábavnímu fightu s kamerunským Predátorem Francisem Ngannou. S ním se střetne 28. října, a i když nikdo nečeká, že by s ním měl prohrát, tak má ve smlouvě případnou doložku k odvetě. Tato doložka by teoreticky mohla odsunout duel s Usykem, ale jak už bylo řečeno, s prohrou Furyho proti Ngannouovi počítá jen opravdu málokdo.


Další články