Sleduj nás

Prezident WBC udělal jasno, jak to bylo se soubojem Fury vs. Usyk. Odmítnutí přišlo z ukrajinské strany

Prezident WBC udělal jasno, jak to bylo se soubojem Fury vs. Usyk. Odmítnutí přišlo z ukrajinské stranyFoto: Top Rank

Už to vypadalo, že tím hlavním viníkem, proč na velký sjednocující souboj v těžké váze nedošlo, je Tyson Fury. Prezident federace WBC ovšem řekl něco jiného.

Vše ztroskotalo na přerozdělení financí. Tyson Fury nabídl svému ukrajinskému soupeři 30 % z výdělku, což nebylo přijato. Jednání o tom, aby se těch 30 % navýšilo alespoň na 40, neuspěla, a tak nakonec žádný zápas nebyl.

„Co je mi známo, a to mohu dosvědčit, protože jsem se toho osobně účastnil, tak Tyson dělal vše, co mohl, aby duel s Oleksandrem prošel. Nevyšlo to, protože mu to jeho oponent zrušil. Proč? Protože trval na vyšších financích, které by mu nedal žádný jiný soupeř na světě,“ řekl šéf WBC Mauricio Sulaiman.


Patrně nejvíce zarážející na tom je, že se Oleksandr Usyk nedávno objevil před medii, kterým sdělil, že mu jde o odkaz, a tak by proti Furymu bojoval klidně zadarmo… Přesto však trval na svých 40 procentech.

„Kdyby Tyson chtěl dokázat, že je nejlepším boxerem v celé historii těžké váhy, tak mi už dávno čelil. Kdyby to záleželo čistě na mně, tak proti němu nastoupím klidně zadarmo. Tyson má ale strach, že by ho přemohla ta střední váha, jak mi on říká,“ pronesl 19. srpna Usyk na Boxing TV.


Tento ukázkový střet názorů ještě doplnil sám Tyson Fury, který trvá na tom, že není dojnou krávou pro všechny boxery. Pakliže mu chce někdo čelit, musí přijmout adekvátní finanční podmínky.

„Proč bych měl Usykovi dávat 40 nebo 50 % z celkové výplaty? Čím si to zaslouží? A kdo ho zná? Já jsem král této hry, který třikrát čelil Wilderovi, nejnebezpečnějšímu knokautérovi v celé historii boxu. Komu čelil Usyk, že si zaslouží takové peníze? Pakliže by mi chtěl tak moc čelit, jak říká, tak přijme těch 30 % a jdeme do toho,“ poznamenával mocný Gypsy King.

„Řeknu to takhle. Kdybyste v Morecambe uspořádali Usykův zápas, nevyprodá vám ani dvoutisícovou halu. Já vyprodávám devadesátitisícové Wembley. Já jsem superstar a on je nikdo. Proč bych ho měl tedy nechat, aby se přiživoval na mé slávě? Takový Andy Ruiz se pokoušel o to samé, za zápas se mnou chtěl garantovaných 25 milionů dolarů. V takovém případě máte smůlu,“ dodal rozhořčeně.  


Zdroj: Boxing Social, Boxing TV


Další články