Sleduj nás

Sundám vám vracejícího se krále! říká příští soupeř Mikea Tysona. V čem tkví klíč k úspěchu?

Sundám vám vracejícího se krále! říká příští soupeř Mikea Tysona. V čem tkví klíč k úspěchu?

Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO) moc dobře ví, před jakou hrozbou stojí, a tak už začíná střádat plány, jak se s ní bude moct vypořádat.

„Iron“ Mike Tyson (50-6, 44 KO) je přírodním úkazem toho, že někteří lidé zkrátka s věkem zrají jako víno. O pověstnou výbušnost kdysi nejmladší šampion těžké váhy nepřišel ani ve svých čtyřiapadesáti letech, o což se s námi on sám podělil v několika svých videích.

Tyson se už s předstihem nechal slyšet, že do svého prvního comeback fightu vstoupí se lvím odhodláním. Ačkoliv se jedná pouze o exhibici, pokusí se svému soupeři ustřelit hlavu. Přesně tak, jak by to udělal za své aktivní éry.

Roy Jones Jr. a Mike Tyson čeká box

Roy Jones s podobným plánem už nyní počítá, a proto si je vědom jedné zásadní věci. „Musím přežít první dvě nebo tři kola. Pokud se mi to podaří, pak mi zazní budík a pro mě to bude signál, že mám jít do práce,“ pravil bývalý šampion čtyř hmotnostních kategorií.


Že je Tyson v duševní i fyzické pohodě, o tom se rozhodně nedá pochybovat. „Mike je jako zvíře. V ringu působí jako lev, ale jeho mysl je na úrovni geparda,“ vysvětluje Jones.

Co si pod tímto představit? „Gepardí mysl znamená, že když šelma spatří svou kořist, chce ji co nejrychleji ulovit. Mike je zabiják, co s ničím neztrácí čas. A pokud se mu nepodaří oběť ulovit v určitém časovém úseku, tak ztrácí svou sílu. Pak teprve se dostaví problém, velký problém. A samozřejmě, že i já si potom půjdu pro KO,“ pravil odhodlaně.

Tímto se nám odhalila Jonesova taktika, kterou se pokusí už 12. září v Kalifornii aplikovat. Podaří se mu ovšem ochočit zuřivou bestii?Další články