Sleduj nás

Sterling: Khabib je klikař. Odešel v době, kdy začala růst konkurence

Sterling: Khabib je klikař. Odešel v době, kdy začala růst konkurence
„Dříve nebo později vás stejně někdo porazí. A ta šance se zvyšuje společně s rostoucí konkurencí v divizi.“

Aljamain Sterling je šampionem bantamové váhy, ale na vlastní kůži už poznal, jak chutná porážka. Pomalu jediný člověk, který tento pocit nezná, je Khabib Nurmagomedov, jenž kariéru zakončil se skóre 29-0. Následně odešel do důchodu a rozloučil se jako „nejlepší lehká váha planety“.

„Tohle bylo jedno z nejchytřejších a nejlépe načasovaných rozhodnutí, jaké kdy Khabib mohl učinit,“ uvedl Aljamain Sterling, jenž si tím neodpustil i mírné rýpnutí.


„Ta konkurence v lehké váze zrovna začala růst. Oliveira, Makhachev, potenciálně Dariush. To jsou všechno borci, s kterými bych nejen já viděl rád Khabiba bojovat. On si však vymlátil ty postojáře a odešel.“

Ruský Orel v závěru kariéry přemohl McGregora, Poiriera a Gaethjeho. Na papíře sice velká jména, ale takový Oliveira ho s tímto resumé již začíná dotahovat. Poiriera s Gaethjem přemohl také.


conor mcgregor putin prezident

„Uznávám Khabiba za to, co v kariéře dokázal. Musí být náročné se držet ve skvělé fyzické i mentální kondici, aby vyhrál dvacet devět zápasů v řadě. Odešel však ve správnou chvíli,“ sdělil Sterling pro The Mac Life.

„Dříve nebo později vás stejně někdo porazí. A ty šance se zvyšují společně s rostoucí konkurencí v divizi. Osobně si myslím, že se po Khabibově odchodu ta kvalita ještě zvedla. Ale i tak toho člověka respektuji,“ dodal.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články