Sleduj nás

Stafylokoková infekce mi ubrala síly. Vím, že Pereiru mohu porazit, tvrdí Procházka a nevzdává se trilogie

Stafylokoková infekce mi ubrala síly. Vím, že Pereiru mohu porazit, tvrdí Procházka a nevzdává se trilogieFoto: UFC

Jiří Procházka prozradil, že zdravotní stav, s nímž nastoupil do bitvy s Alexem Pereirou, opravdu nebyl zrovna nejlepší. Věří nicméně, že kdyby se dočkal další šance, mohl by šampiona porazit.

Sami občas víte, jak obtížně v práci nebo při sportu fungujete, pokud vás trápí nějaké zranění nebo nemoc. Jirka sice před bojem s Alexem Pereirou cíleně mystifikoval, že je zdravotně plně v pořádku, ale po boji odhalil, že tomu tak ani zdaleka nebylo. Zatímco Jirkova hlava toužila po zápasu a úspěchu, jeho tělo se mezitím pralo se stafylokokovou infekcí.

„Poslední dva týdny před zápasem jsem vše přizpůsobil svému zdravotnímu stavu. Ačkoliv jsem říkal, že je všechno v pořádku, zdaleka tomu tak nebylo. Měl jsem stafylokoka, flek na těle po štípnutí klíštětem, nedohojenou ránu na noze a po těžkém zvedání mi křuplo v zádech. Všechny tyto věci dohromady mi ubraly síly,“ citoval server sportskeeda Procházkova slova.

Pravděpodobně to zní jako výmluva, ale jak Jirka říká, pravý bojovník si nemůže vybírat, kdy vstoupí do boje. Musí být vždy připravený. A sám Dana White na všechny apeluje, že titulové šance se neodmítají, i když to v Procházkově případě mohlo být lepší. Přišel by sice o post titulového vyzývatele, ale uchoval by si čistý štít.  

„Každopádně se nechci na nic vymlouvat,“ pokračuje Procházka, jenž ví, že jeho slova nenajdou u všech fanoušků bojových sportů zrovna pochopení. „Beru to tak, že je vše součástí mojí cesty. I soupeři musí řešit své problémy,“ poznamenává.


Procházkův trenér Martin Karaivanov již odhalil, že se celý tým sejde a projedná, jaké změny společně udělají. Tou nejvýraznější by mohl být přesun do nové hmotnostní kategorie (střední váhy), kterou Karaivanov označil za vhodný restart kariéry. Sám Procházka by ale rád s Pereirou klidně vstoupil i do trilogie.

„Vím, že Pereiru mohu porazit,“ říká Jirka. „Cítím, že mám vše, co potřebuju, abych ho porazil. Potřebuju pouze odemknout ty správné věci, abych vyhrál,“ konstatuje. Tím tedy možná trochu zamotal situaci, zdali přejde do střední váhy. Každopádně platí, že se o tom bude ještě jednat, pak se rozhodne a poté se o tom dozvíme i my.


Další články