Sleduj nás

Srdce na dlani a slova o uznání k legendě, kterou by ani on sám neporazil. Tohle je důvod, proč lidé Mikea Tysona tolik milují

Srdce na dlani a slova o uznání k legendě, kterou by ani on sám neporazil. Tohle je důvod, proč lidé Mikea Tysona tolik milujíFoto: Depositphotos

Mike Tyson opět jednou dokázal, proč se o něm mluví jako o panu boxerovi, který chová k legendám ten největší možný respekt.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Není to tak dávno, co byl Anthony Joshua tázán, kdo by mezi Mikem Tysonem a Muhammadem Alim vyhrál pomyslný zápas. Bývalý nesporný král těžké váhy vše podrobil důkladné analýze, v jejímž závěru mu vyšlo, že by se vítězem stal Tyson. Doslova řekl, že se box za ta léta posunul a Tyson produkoval mnohem agresivnější styl, který by Alimu vůbec nechutnal.

Jakmile se Iron Mike doslechl o Joshuově verdiktu, tak mu z hloubi srdce poděkoval, ale dovolil si nesouhlasit. Boxer, jako byl Muhammad Ali, není považován za historickou jedničku jen tak náhodou.


„Děkuji Joshuovi za jeho vlídná slova, ale s největší pravděpodobností bych proti Alimu vyhrál leda tak nějaký virtuální fight, nikdy však reálný. Muhammad Ali je největší boxerský šampion, jaký kdy žil. Nikdo takový se už nikdy nenarodí,“ sdělil Mike se vší úctou ke svému dávnému příteli, od něhož sám čerpal inspiraci k boji.

„Na světě není žádný člověk, jako je Ali. Vše, čeho můžeme my dosáhnout, on už dávno překonal. Tohle není o svalech, to je o koncentraci, intelektu a rychlosti. Tohle je o něm, on je speciální, nikdo ho nepřemůže,“ pravil Iron Mike ve svém pravidelném Hotboxin‘ podcastu.


Nejděsivější muž planety tak opět prokázal své srdce šampiona, když vzdal hold legendě, kterou vždy obdivoval. Vysvětloval přitom, že Muhammad Ali byl šampionem nejen v ringu, ale i mimo něj, což takový Floyd Mayweather, který se domnívá, že je historicky nejlepším ze všech, údajně nikdy nepochopí.

„Floyd Mayweather o sobě říká, že je lepší než Ali, ale přitom nikdy nebyl schopný doprovodit své děti do školy. Pokud nedokáže ani to, jak může být nejlepší? Velikost člověka není určena tím, jak se lidem straníte, ale tím, jak jste lidmi přijímáni. Floyd je jen malým a ustrašeným mužem, který není schopen dělat běžné denní úkony,“ uvedl Iron Mike.


Další články