Sleduj nás

Soumrak českých hvězd. Procházka nabídku UFC odmítl, Vémolu tam pro změnu nechtějí

Soumrak českých hvězd. Procházka nabídku UFC odmítl, Vémolu tam pro změnu nechtějí

Kolik jsme toho už slyšeli? Karlos Vémola vs. Attila Végh na UFC v Paze, celoroční promo organizace XFN: Karlos Vémola do UFC. Rimbon poslední překážkou do UFC.... Ale kdo o tom všem vůbec rozhoduje? 

Mezitím k nám však dorazila velmi nečekaná zpráva. Houževnatý „Terminátor“ nemusel vyhledávat v Londýně, ale UFC si samo našlo Prahu a zařadilo event do svého kalendáře. A ejhle! Nikdo neměl žádné informace a začaly pouze spekulace a dezinformace. Někteří si dokonce dávali zá zásluhu, že UFC do Prahy přivedli. Tak to ale není, neboť taková prestižní značka komunikuje se zápasníky bez smlouvy opravdu jen minimálně. 

Karlos Vémola vs. Attila Végh na UFC v Paze

Pojďme si říct několik faktů, které jsme se dozvěděli na tiskové konferenci, co proběhla v našem hlavním městě. Neberte tento článek jako pošpinění nějaké organizace či zápasníků, ale jako fakt, který nám byl přímo vyřčen, a tudíž i počítáme s tím, že by všem rozumně smýšlejícím lidem měl dávat smysl. 

UFC je globální značka, jež má tolik kvalitních bojovníků pod smlouvou, že je čeští zástupci vůbec nezajímají. Jistou výjimku představují až dvě jména. To první náleží Lucii Pudilové, s níž jsme se na konferenci již setkali, a to druhé Jiřímu Procházkovi, pro něhož je podstatné dodržet smlouvu s Rizinem, a proto únorovou účast v o2 aréně odmítl. 


Samo sebou, kam přijde UFC, tam se jedná o velkolepou událost. Celosvětová základná je opravdu široká, a tak se nemůžeme divit, že i lístky bývají již za dvě hodiny vyprodány. Pokud by se tak nedělo a o akci nebyl zájem, teprve pak bychom se mohli vytipovat klidně i tři, čtyři Čechy, jací by byli na kartu bez váhání zařazeni. 

Také v případě zranění některých aktérů by se naši zástupci mohli na galavečer podívat formou divoké karty. I deník Blesk a jeho redaktor několikrát vydal „horkou“ novinku, kde jsme se třeba dočetli o tom, jak se Karlos Vémola v Praze utká s Attilou Véghem. Jenže kdo tohle vůbec domlouval? Sama organizace o tom vůbec nic neví a u nás to vydávají přední české noviny!


Karlos Vémola by rád v UFC byl, ovšem krutá realita nám říká, že o něj aktuálně není zájem. Proč se tedy celý rok mluví o UFC jako o hotové věci? Můžete si také všimnout, že již zmiňovaný deník, jenž je solidně placený od XFN, málo mluví třeba o Lucii Pudilové a zápasnících organizace Oktagon.

Zajímavostí ze samotné konference byla otázka na UFC, jak to vidí s Karlosem Vémolou. Odpověď byla jasná a stručná: „Kdybychom chtěli, aby zápasil, tak tady s námi dnes sedí.“ 


Další články