Sleduj nás

Slavný rozhodčí vysvětluje, proč Adesanya znovu dostane od Pereiry výprask

Slavný rozhodčí vysvětluje, proč Adesanya znovu dostane od Pereiry výpraskFOTO: UFC

Dvě prohry via KO, jednou na body. Co z toho bude počtvrté? O tom se rozpovídal slavný rozhodčí „Big“ John McCarthy.

Mnoho lidí sice upozorňuje na to, že dvě prohry nastřádal Adesanya v kickboxerském prostředí, ale vzhledem k tomu, že on i jeho soupeř Alex Pereira jsou postojáři, musíme tyto prohry také zohledňovat.

V UFC byl nicméně Adesanya dlouhou dobu šampionem, a tak si mohl vybrat, zdali bude chtít s Pereirou okamžitou odvetu. Nad zamítnutím této možnosti nigerijský bojovník ani neuvažoval a řekl si, že do toho proti svému brazilskému sokovi vstoupí počtvrté, tentokrát ho ale prý už „zaručeně porazí“… Bude tomu vážně tak, anebo se jedná jen o pouhá slova?


„Chápu, že si Adesanya stále nehodlá přiznat, že je tu někdo lepší, než je on, ale pokud prohrajete třikrát s tím stejným soupeřem, tak to už o něčem svědčí,“ sdělil John McCarthy ve svém Weighing In podcastu.

„Když vás někdo porazí jednou, řeknete si ‚Ok, stalo se, třeba to podruhé bude lepší.‘ Pak vás ale téže člověk porazí znova, navíc takovým brutálním KO, kdy vám nasazují kyslíkovou masku a vy už se nemáte na co vymlouvat. Na to už neexistují omluvy, proč jste prohráli.


Pak tu ovšem máme ještě třetí zápas, tentokrát v MMA, a i když nepředvádíte zrovna špatný výkon, tak jste opět ukončeni před limitem… A teď mi zkuste říct, že se to na vás nepodepíše. Že vás tahle myšlenka netíží.

Můžeme se bavit o tom, že byl Adesanya šampionem, a proto si zaslouží okamžitou MMA odvetu, ale co v tom čtvrtém zápase jako chce dělat jinak? Měl tři možnosti a ani jednou nic nového nepředvedl…

Nepopírám sice, jako v každém zápase i tady může být výsledek jakýkoliv, ale i tak věřím, že Pereira znovu vyhraje, protože je na jeho straně obrovská psychická výhoda. Adesanya bojuje s tlakem a sám se sebou. Podle mě ho to v zápase dožene, udělá nějakou chybu a dostane další KO. Může to být naprosto jednoznačná záležitost, protože šanci, jak zvrátit skóre, už dostal dříve. Čtvrté zápasy při skóre 0-3 se nedávají,“ zanalyzoval McCarthy.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články