Sleduj nás

Je to oficiální! Israel Adesanya má domluvený další velký zápas

Je to oficiální! Israel Adesanya má domluvený další velký zápasFOTO: UFC

Bývalý šampion Israel Adesanya se vrátí do klece 8. dubna na turnaji UFC 287.

Právě zde se pokusí uzmout zpátky do své moci mistrovský opasek, který mu 12. listopadu loňského roku odňal jemu dobře známý brazilský kat Alex Pereira.

„Adesanya ve střední váze dominoval velmi dlouhou dobu, že jsme nemohli jinak. Okamžitá odveta v boji o mistrovský pás pro něj byla jedinou logickou volbou. Očekávám, že opět půjde o velmi působivé utkání!“ zářila nadšením hlava UFC, která na kanálu ESPN+ potvrdila oficiální realizaci tohoto souboje.


Alex Pereira se tedy ještě na nějaký čas zdrží v divizi do 84 kilogramů, ovšem vzhledem k okolnostem bychom se nemohli divit, kdyby to bylo také naposledy. Jak on sám, tak i jeho trenér Glover Teixeira mluví o tom, že „Poatan“ bude co nevidět brázdit vody polotěžké váhy, kde působí mimo jiné i Jiří Procházka.

Israel Adesanya se mezitím napočtvrté ve své kariéře pokusí na Pereiru vyzrát. Dvakrát mu to nevyšlo v kickboxerském prostředí, jednou v MMA. Ve dvou případech přitom prohrál na KO/TKO, což je velmi pozoruhodná statistika, vezmeme-li v potaz, že na Stylebendera normálně soupeři nedokáží najít recept.


FOTO: UFC


Další články