Sleduj nás

Sillent Killer Szabová se poprvé od porodu vrací do akce! V Olomouci vyzve místní Hlaváčikovou

Sillent Killer Szabová se poprvé od porodu vrací do akce! V Olomouci vyzve místní HlaváčikovouFOTO: OKTAGON MMA

Slovenská scéna měla Lucii Szabovou dlouho zaškatulkovanou jako tu, která převezme štafetu nejlepší bojovnice po jmenovkyni Krajčovič.

O to větší šok přišel začátkem roku 2022, kdy talentovaná zápasnice odtajnila své těhotenství a pauzu od profesionálního sportu. Nyní se Silent Killer vrací zpět na scénu, a to v disciplíně, která je jí nejbližší.

Návrat talentované bojovnice zpět po splnění mateřských povinností mapuje OKTAGON ve svém dokumentu Cesta za snem. Lucka již koncem února stihla jeden zápas v K-1 na domácím turnaji WAKO. 


„Včera jsem si odskočila z mateřské dovolené a odbouchala finále do 70 kg v K-1 na WAKO Slovak open. Příprava již tedy začala a další zastávka bude na Mistrovství Slovenska v thajském boxu,“ popsala svůj návratový zápas. 

Plány jsou ovšem nakonec docela jiné. Žádné čekání do června se nekoná a Szabová přijala na short notice zápas za týden v Olomouci. Tam proběhne Memoriál Marka Tisoňe a Silent Killer se tam postaví domácí Pocahontas, která přišla o svoji maďarskou soupeřku těsně před turnajem.


"Trenér Tomáš Musil strávil mnoho času hledáním nové bojovnice. Nakonec se domluvil zápas, o kterém by se mi ani nezdálo. Lucia Szabová je obrovská výzva. Každopádně v zápase nechám všechno a myslím, že předvedeme atraktivní souboj," netajila svoje nadšení z atraktivní soupeřky Michaela Hlaváčiková. 

Domácí bojovnice má sedmnáct zápasů mezi amatéry a čtyři profesionální duely. Výborně se ukázala na turnaji PML v Třinci, kde jasně dominovala proti Paule Marčišové.  Szabová tedy bude o mnoho zkušenější, ale pro Hlaváčikovou hovoří aktuální zápasové tempo a také plnohodnotná příprava, kterou absolvovala v Thajsku. Svůj kemp zakončila zápasem na jednom z galavečerů Max Muaythai a připsala si cenné vítězství. 

MTO Fight Night nabídne celkem osm zápasů. O titul C.M.T.A. si to rozdají Marta Šafrová s Dominikou Filec. V hlavním zápase se potom utká Štěpán Guba s Jirkou Pávem. Akce se odehraje na Výstavišti Flora v Pavilonu A se startem naplánovaným na 17:30. 
Další články