Sleduj nás

Šéf KSW o konkurenci s OKTAGONem: Nepřijde mi, že jsou lepší. Naopak ještě čerpají inspiraci u nás

Šéf KSW o konkurenci s OKTAGONem: Nepřijde mi, že jsou lepší. Naopak ještě čerpají inspiraci u násFOTO: OKTAGON MMA

Je skutečně OKTAGON největší evropskou MMA organizací? Šéf KSW o tom upřímně pochybuje.

V kancelářích OKTAGONu už mají poměrně jasno a své sebevědomí Ondřej Novotný i Pavol Neruda několikrát projevili i veřejně. Tím se tak pasovali do role evropské MMA jedničky, která zaujala pozici před polským KSW, které je na trhu podstatně déle.

Šéf polského velikána tato slova zaznamenal a rovnou se k nim během tiskové konference postupně vyjádřil. V podstatě řekl, že je rád za každou asociaci, jež pomáhá k rozvoji MMA, ale nálepku zcela největší organizace by OKTAGONu ještě nepřidělil.


„OKTAGON je dobrá organizace, se kterou máme přátelské vztahy. Každého, kdo pomáhá v rozvoji MMA, podporujeme. Před dvaceti lety, když jsme začínali, jsme měli podobný cíl. Chtěli jsme proslavit MMA v Polsku a Evropě, což se nám, řekl bych, podařilo. A když tu jsou ostatní, co tomu pomáhají, to je jedině dobře," řekl šéf KSW Martin Lewandowski o konkurenčním boji s československou organizací.

OKTAGON za nějakého rivala nepovažuje, ale to ani za inspiraci. „Myslím, že to spíše oni se inspirují od nás, ale na to byste se museli zeptat přímo nich. My jsme na trhu jednoznačně delší dobu, v podstatě jsme vytvořili plán, jak má úspěšné promování MMA vypadat,“ tvrdí.


„Dle údajů na Googlu jsme jako KSW měli na turnaji největší diváckou návštěvnost v Evropě a mimo UFC. Naši zápasníci jsou převážně úspěšnější jak ti z OKTAGONu a jsou známější po celém světě. Nemluvě o tom, že naše evropská expanze začala mnohem dříve, než OKTAGON vůbec kdy existoval," odpověděl Lewandowski na otázku, zdali si myslí, že je žlutočerná organizace větší.

Opět se jedná spíše o individuální cítění. OKTAGON má vizuálně poutavější turnaje, ale českým bojovníkům se v KSW tolik nedaří. Příkladem nám je říjnový turnaj v Třinci, kde padlo pět z šesti českých reprezentantů.


Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu