Sleduj nás

Šampion Sterling hodnotí svého příštího soupeře O’Malleyho. Snazší výplatu by si přát nemohl

Šampion Sterling hodnotí svého příštího soupeře O’Malleyho. Snazší výplatu by si přát nemohlFOTO: UFC

Tak je to oficiální. Sám Dana White i Aljamain Sterling potvrdili, že Sean O’Malley zasáhne do příštího boje o titul bantamové váhy. Má v něm ovšem nějakou šanci?

Aljamain Sterling je borcem, který byl prakticky ještě před rokem odepisován. Mnoho lidí nevěřilo, že se může na trůnu bantamové váhy udržet, no a podívejme se teď.

„Aljo“ přemohl tři bývalé šampiony a přepsal historické rekordy bantamové váhy UFC. První, co se týká počtu obhajob, a druhý, co se týká počtu vítězné série. Dokonce i takový Henry Cejudo před ním musel smeknout, a to už je co říct.

Pokud Cejudo, Dillashaw či Yan na Sterlinga nenašli recept, může něco změnit Sean „Sugar“ O’Malley? Toto je otázka, na kterou se v druhé polovině léta dozvíme odpověď v praxi. Čistě z teoretického hlediska ale už teď příliš lidí O’Malleymu nevěří. Důvod je prostý.

„Kdybychom si to měli zanalyzovat, máme tu klasickou situaci postoj vs. zem. Všichni víme, že Sean má sice dobrý postoj, ale mizernou zem. V jeho stylu chybí i ta základní obrana proti strhům, což je něco, co mi před naším bojem dává ohromnou výhodu,“ poukazuje šampion Sterling.


„Říkal jsem, že v bantamové váze nemám konkurenci, a za tím si stojím. Zápas s O’Malleym rád přijmu, ale upřímně vám říkám, že to pro mě budou nejsnadněji vydělané prachy. Jsem k vám, přátelé, zcela upřímný. Co on jako bude dělat proti mému grapplingu?“ dotazoval se. Odpověď přitom nevyžadoval.

„Sean je křehký chlapec. Henry Cejudo je oproti němu o dvě třídy výše. Henry je komplexní, má zlatou olympijskou medaili, ale co má O’Malley? Buďme k sobě upřímní, jdu do toho, ale budou to pro mě snadné prachy,“ dodal Sterling během tiskové konference.


Další články