Sleduj nás

S námi se vrací gladiátorství, říká Novotný a plánuje s OKTAGONem dobýt další místa v Evropě

S námi se vrací gladiátorství, říká Novotný a plánuje s OKTAGONem dobýt další místa v EvropěFOTO: OKTAGON MMA

„Můj sen je takový, že bych to udělal ve stylu koridy, když se kdysi konaly býčí zápasy,“ tvrdí Ondřej Novotný a odhaluje novinky, které se svou organizací plánuje.

Aby člověk mohl neustále růst, musí se dívat za hranice. Tuzemský trh OKTAGON MMA již ovládl a nyní se pokouší o totéž v Německu. Letos jej nicméně čeká také turnaj v Anglii a s trochou štěstí se jednoho dočkáme třeba i ve Španělsku. Právě zde má dojít k revoluci bojových sportů a oživením dávno zapomenutých zápasů.

„Rádi bychom se podívali do Španělska,“ odhalil Novotný. „Z pohledu MMA je to náročný trh. Můj sen je takový, že bych to udělal ve stylu koridy, když se kdysi konaly býčí zápasy. Pokud se nemýlím, tak dnes jsou ve Španělsku zakázané. Teď by se s naším příchodem vrátilo takové to gladiátorství, dostalo by se to zpět do arén. Umím si to představit jako takovou španělskou verzi Štvanice,“ představoval svou vizi.

„Španělský trh je specifický. Výhodou je, že jsme se dostali na streamovací platformu DAZN, která je u nás neznámá, ale ve světě mimořádně populární. Španělsko má exkluzivní práva na jejich LaLigu, MotoGP apod. Každý španělský fanoušek má DAZN a my tam budeme několik let vysílat naše turnaje,“ dělil se Novotný se serverem sport.cz o své velkolepé plány.

Ještě předtím však proběhne expanze do Anglie, konkrétně do Manchesteru, který k tomu má v současné chvíli zatím nejlepší podmínky.


„Ta hala má 18 tisíc lidí, je to opravdu mega. Jsme tu navíc ještě příliš málo známí. Super věc je, že lidé v Anglii MMA poznají, dívají se na turnaje a tenhle sport berou jako legitimní. V tomhle to bude o něco jednodušší. Navíc tu pro ně máme i celebrity, které proti sobě postavíme. Jakea Quickendena a Paula Smithe. Je to velký projekt. Budeme zde natáčet i reality-show. Vzali jsme si opravdu velké sousto na novém trhu. I proto jsme v tomhle skromní, víme, že to nebude jednoduché,“ svěřil se Novotný serveru sport.cz. A my se jen můžeme těšit, až se ty plány začnou přenášet v realitu.


Další články